Novinky v osobních financích: Nositelná elektronika – sedmí v Evropě, devátí ve světě

Česká republika je sedmou zemí v Evropě (a devátá na světě) podle počtu plateb tzv. nositelnou elektronikou, kam se řadí chytré hodinky, prsteny nebo náramky. Nositelnou elektronikou lze platit všude tam, kde přijímají bezkontaktní platební karty. Celosvětově se nejvíce plateb nositelnými zařízeními uskuteční v Austrálii, za níž následuje Nizozemsko, informovala společnost Mastercard.
Ilustrační foto: Archív

Společnost Broker Consulting uvedla, že podle jejího indexu došlo od srpna ke zdražení průměrné ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinného ručení) o 3,5 procenta.

Equa bank spustila prvních 14 ze 16 bankomatů s možností vkladu. Všechny umožňují kromě výběru také vklady hotovosti. Klienti banky mohou prostřednictvím těchto bankomatů vkládat hotovost nejen v českých korunách, ale také v eurech nebo v dolarech přímo na cizoměnové účty.

Fintech hyponamiru.cz informoval, že jako první nezávislý zprostředkovatel v Česku dokáže vyřídit úvěr na bydlení zcela online. Za fintechem stojí tým odborníků na hypotéky, informační technologie a inovace, který má ambici měnit zkostnatělý hypoteční trh, a přes irskou společnost Sophia Kilcullen Limited také tuzemský Broker Trust.

Leo Express začal využívat platební službu MALL Pay. Jeho zákazníci tak mají možnost nakupovat jízdenky s platbou odloženou o 14 dní, která je nestojí ani korunu navíc. Zároveň si na svůj účet připíšou 10% cashback z ceny jízdného. Pomocí nové platební metody bude možné pořídit v e-shopu a aplikaci všechny typy jízdenek na vlaky, autobusy i minibusy Leo Express.

PSALI JSME:
Motoristé do prvního českého drive-up bankomatu vkládají více peněz, než kolik z něj vyberou

Moneta Money Bank informovala, že od neděle 1. prosince její klienti budou moci naplno využívat systém okamžitých plateb. Do deseti vteřin bude nyní možné odeslat protistraně až 400 000 Kč, což je maximum stanovené Českou národní bankou. Systém takzvané okamžité úhrady bude funkční jak ve Smart Bance, tak v internetovém bankovnictví. Výjimku z technických důvodů představují bankomaty, u nichž budou okamžité platby zatím fungovat ve všední dny v omezeném rozsahu.

Moneta Money Bank tento týden do své produktové nabídky zařadila nový spořicí účet s názvem Pravidelné spoření. V něm budou moci klienti za jeden rok získat pětiprocentní úročení svých úspor. Podmínkou k získání úročení je ukládat si na účet Pravidelného spoření měsíčně částku do 1000 korun, a přitom z něj po dobu jednoho roku nevybrat. Druhou podmínkou pak je, aby klientovi na běžný účet v bance přicházela měsíčně platba ve výši alespoň sedmi tisíc korun.

Raiffeisen stavební spořitelna připomněla, že je nejvyšší čas vložit peníze na účet stavebního spoření. Pro získání plné státní podpory ve výši dvou tisíc korun za tento rok je nutné na stavebko vložit alespoň 20 500 korun.

PSALI JSME:
Pozor! Maximální výši státní podpory u stavebka můžou osekat poplatky

×
  1. Ty jo, 14 vkladomatů Equa bank není moc, ale za mě je to určitě dobrý posun. Někde jsem četl, že je to jen pro ty, kteří mají kartu Mastercard, je to pravda? Co ti, kteří mají Visu? Díky, Luboš

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Centrální bankéři úrokové sazby opět neměnili

Úrokové sazby České národní banky (ČNB) zůstávají i po dnešním zasedání beze změny. Základní repo sazba tak i nadále činí 0,25 % a nezměněné zůstaly i diskontní a lombardní sazba. Překvapením dnešní rozhodnutí pro …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru