Novinky v osobních financích: Nový spořicí účet i hypotéka on-line

Právě končící týden příliš novinek ze světa osobních financí, které by se netýkaly koronaviru, nepřinesl. Přinášíme krátký přehled informací, které přistály v naší redakční poště.
Equa bank rozšiřuje bezplatné služby svého běžného účtu. Foto: FAEI.cz

Moneta Money Bank informovala o novém spořicím účtu s atraktivním ročním úrokovým zhodnocením 1,5 %, které však banka garantuje jen po dobu šesti měsíců. Dobrou zprávou je, že spořicí účet lze sjednat plně on-line z pohodlí domova a že se týká jak nových, tak stávajících klientů.

Fintech hyponamiru.cz informoval, že spustil on-line hypoteční bankovnictví. Zájemci o úvěr na bydlení si mohou sami jednoduše porovnat klíčové parametry hypoték od jednotlivých bank a poté on-line vyřídit všechny potřebné formality spojené s uzavřením hypoteční smlouvy. Pomocí hypotečního bankovnictví si mohou lidé sjednat jak novou, tak refinancovat stávající hypotéku.

Equa bank uvedla, že rozšiřuje bezplatné služby svého běžného účtu. Nově od konce dubna nabízí ke každému otevřenému běžnému účtu zdarma pojištění výdajů, které pokrývá i výpadek příjmu při ztrátě zaměstnání. Akce platí pro všechny běžné účty založené do konce července 2020. Stávajícím klientům banka nabídne pojištění výdajů se slevou až 50 %.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Rizika hypoték jsou teď pro banky příliš velká

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru