Novinky v osobních financích: Peněženku můžete nechat doma. Stačí mít hodinky

Majitelé nových chytrých hodinek od Samsungu mohou od tohoto týdne nechat peněženku, kartu i mobilní telefon doma, a přesto platit. Společnost Samsung informovala, že v Česku spouští prodej hodinek Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic, prvních modelů hodinek, které podporují platbu přes platformu Google Pay.
Samsung tento týden v Česku spustil platby chytrými hodinkami. Do prodeje jdou Samsung Galaxy Watch4 s podporou Google Pay. Foto: Samsung

Česko je ve využívání bezkontaktních plateb dlouhodobě na špičce Evropy. Potvrdila to například statistika společnosti Mastercard z roku 2018, dle které platí bezkontaktně 9 z 10 Čechů. Podle průzkumu České bankovní asociace z roku 2020 tento trend ještě více podpořila pandemie koronaviru. Tehdy začali bezkontaktní platbu využívat i ti, kteří se jí do té doby z nějakého důvodu vyhýbali.

Česká spořitelna uvedla, že počet jejích klientů, kteří platí mobilním telefonem, chytrými hodinkami či náramkem překročil v srpnu půl milionu. Každá šestou bezkontaktní platbu provedou klienti pomocí aplikací Apple Pay, Google Pay, Garmin či Fitbit. Z celkového počtu dvou milionu primárních klientů, tedy klientů, kteří mají Spořitelnu jako svoji hlavní banku, používá mobil při placení každý čtvrtý.

PSALI JSME:
Pětina Čechů už platí mobilem. Hotovostí ale stále více než polovina

Equa bank informovala, že ještě více zrychlila vyřízení žádosti o odloženou platbu PlatímPak. Rozšiřuje i počet e-shopů, kde je možné díky PlatímPak nakoupit. Nově je k dispozici také e-shopům, které využívají platební bránu ThePay. Odloženou platbu začala Equa bank nabízet e-shopům a jejich zákazníkům loni v květnu jako první česká banka.

ČSOB informovala, že nabízí všem mladým ve věku od 18 do 30 let za otevření běžného účtu mimořádnou jednorázovou odměnu tisíc korun. V rámci kampaně lze také získat iPhone 13, jejichž osm nových majitelů vzejde z losování. Akce potrvá od 23. srpna do konce října 2021. Účelem této sezónní kampaně je oslovit mladé lidi a motivovat je ke zřízení běžného účtu právě u ČSOB.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Odložené platby zná 40 % lidí, ale používá je zatím jen 12 procent

Moneta a BNP Paribas Cardif Pojišťovna přicházejí s nabídkou pojištění každodenních rizik. Pojištění pomůže, pokud se klient stane obětí kriminálního činu nebo bude mít jenom smůlu, a to jak v reálném, tak i on-line životě, a to doma i v zahraničí.  Kromě zcizené hotovosti, zneužitých karet nebo ztráty jiných osobních věcí pojistná novinka pokryje například i prasklý displej mobilního telefonu.

Sberbank informovala, že od 23. srpna snížila sazbu spotřebitelských půjček. Poskytuje je s úrokovou sazbou 1,99 procenta ročně, která je nižší, než červencový průměr hypoték (2,23 % dle Fincentrum Hypoindexu). Velice atraktivní bonusovou sazbu získají klienti nejen u Fér půjčky, ale též u Fér konsolidace pro úvěry ve výši od 50 tisíc do jednoho milionu korun.

PSALI JSME:
Češi už si více vybírají, na co by si (ne)půjčili

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Region v červeném

Středoevropský region se v úterý topil v červených číslech. Nejvíce ztrácel maďarský forint (1,1 %). Dolehlo na něho snížení ratingového výhledu agenturou S&P ze stabilního na negativní. Ta ho spojila s riziky …

Vnější pozice Česka se dále zhoršuje

Už pět měsíců za sebou končí běžný účet platební bilance deficitem, který v červnu dokonce překročil 45 miliard korun. Od začátku roku se tak schodek vnější bilance země zvýšil na -86 miliard, zatímco za celý loňský …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máme více platebních terminálů, než ekonomicky vyspělejší Německo

Analýza
V různých ekonomických ukazatelích včetně hrubého domácího produktu (HDP) na jednoho obyvatele sice Česká republika s Německem jasně prohrává, ale jsou i oblasti, kde jsou na tom čeští obyvatelé překvapivě lepší. Jednou z nich je dostupnost platebních terminálů, kde Česko patří ke „zlatému“ evropskému středu, zatímco Německo tento žebříček uzavírá spolu se Slovenskem.