Novinky v osobních financích: Platba mezi kolegy

Svět financí se stále více a více digitalizuje, o tom už rozhodně nemůže být pochyb. A svědčí o tom i dnešní výběr tiskových zpráv ze světa financí, který jsme pro vás opět připravili.
Platba mezi kolegy umožňuje jednoduché finanční vyrovnání mezi spolupracovníky z jedné firmy, třeba za společný účet za oběd. Foto: estravenka.cz

ČSOB informovala, že její klienti mohou využívat služby virtuální asistentky Kate. Jde o první službu tohoto typu na českém bankovním trhu. Unikátnost Kate podtrhuje i možnost ovládání hlasem, její velkou výhodou je, že výborně komunikuje v češtině. „Kate“ funguje v mobilní aplikaci DoKapsy, v polovině roku se stane součástí nového mobilního bankovnictví ČSOB Smart. Kate je společným projektem bankopojišťovací skupiny KBC.

Equa bank uvedla, že přišla s dalším vylepšením své mobilní aplikace. Tentokrát je novinka určena klientům, kteří prostřednictví banky investují. Nyní si mohou zobrazit přehled investic ve svém mobilním bankovnictví na všech zařízeních s operačním systémem Android a iOS.

Společnost Up Česká republika informovala, že od února pro uživatele karty eStravenka spouští novou službu Platba mezi kolegy. Ta umožňuje jednoduché finanční vyrovnání mezi spolupracovníky z jedné firmy, třeba za společný účet za oběd. Platbu lze uskutečnit z mobilu nebo počítače v platformě Můj Up, která zaměstnancům slouží ke správě papírových a digitálních stravenek i volnočasových benefitů.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Lepší přehled o platbách kartou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vejce zdražují, chovatelé začali pouštět slepice z klecí

Analýza
Klecový chov slepic sice skončí podle loni schváleného zákona až v roce 2027, mnozí chovatelé se ale novým pravidlům přizpůsobuje s předstihem už nyní.  Podle výzkumů se zájem veřejnosti o podmínky chovu slepic a původ vajec sice zvyšuje, přesto ale převažují nakupující, kteří zohledňují především cenu. A ta se zvyšuje – právě i kvůli změně chovu nosnic.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru