Novinky v osobních financích: Platba mezi kolegy

Svět financí se stále více a více digitalizuje, o tom už rozhodně nemůže být pochyb. A svědčí o tom i dnešní výběr tiskových zpráv ze světa financí, který jsme pro vás opět připravili.
Platba mezi kolegy umožňuje jednoduché finanční vyrovnání mezi spolupracovníky z jedné firmy, třeba za společný účet za oběd. Foto: estravenka.cz

ČSOB informovala, že její klienti mohou využívat služby virtuální asistentky Kate. Jde o první službu tohoto typu na českém bankovním trhu. Unikátnost Kate podtrhuje i možnost ovládání hlasem, její velkou výhodou je, že výborně komunikuje v češtině. „Kate“ funguje v mobilní aplikaci DoKapsy, v polovině roku se stane součástí nového mobilního bankovnictví ČSOB Smart. Kate je společným projektem bankopojišťovací skupiny KBC.

Equa bank uvedla, že přišla s dalším vylepšením své mobilní aplikace. Tentokrát je novinka určena klientům, kteří prostřednictví banky investují. Nyní si mohou zobrazit přehled investic ve svém mobilním bankovnictví na všech zařízeních s operačním systémem Android a iOS.

Společnost Up Česká republika informovala, že od února pro uživatele karty eStravenka spouští novou službu Platba mezi kolegy. Ta umožňuje jednoduché finanční vyrovnání mezi spolupracovníky z jedné firmy, třeba za společný účet za oběd. Platbu lze uskutečnit z mobilu nebo počítače v platformě Můj Up, která zaměstnancům slouží ke správě papírových a digitálních stravenek i volnočasových benefitů.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Lepší přehled o platbách kartou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru