Novinky v osobních financích: Pojištění domácích spotřebičů za 50 Kč měsíčně?

Zajímavá informace tento týden přišla od České spořitelny, která pro své klienty připravila pojištění domácích spotřebičů, jako je pračka, lednice nebo sporák. Lze jej sjednat na pár kliknutí v mobilním nebo internetovém bankovnictví George za 50 korun měsíčně s tím, že Spořka klientům pokryje opravu nebo nákup nového spotřebiče až do výše 10 000 korun za rok.
Spořka pro své klienty připravila pojištění domácích spotřebičů, jako je pračka, lednice nebo sporák. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Z průzkumů banky vyplynulo, že 1,3 milionu jejích primárních klientů nemá vybudovanou rezervu na nenadálé výdaje. A pokud ji mají, pak o ni právě takovou příhodou, jako je rozbitá pračka či myčka velmi rychle přijdou. Nové pojištění od Spořitelny je zejména pro klienty, kteří nemají vytvořenou dostatečnou krátkodobou rezervu.

Oproti běžným pojištěním spotřebičů, které si klient může přikoupit k nákupu jednoho spotřebiče, se pojištění od Spořitelny vztahuje na všechny spotřebiče najednou, které má klient v domácnosti. Ať už jde o ty samostatně umístěné nebo vestavěné (lednička, mrazák, pračka, sušička, myčka, sporák, varná deska, trouba, digestoř, ale i bojler, kotel, průtokový ohřívač vody či televize, pozn. red.).

PSALI JSME:
Kazítka nám rozbíjejí výrobky těsně po záruční době, tvrdí 75 procent zákazníků

Česká spořitelna také informovala, že v mobilní bankovní aplikaci George lze nově zadávat zahraniční platby i v jiných měnách než euro. Klienti tak v mobilním zařízení kromě rychlých SEPA plateb mohou snadno odeslat platby ve 20 měnách po celém světě.  George zároveň u těchto zahraničních plateb klientovi zobrazí povinná pole, která je třeba vyplnit při platbě do konkrétní země.

mBank informovala o svém průzkumu ohledně spotřebitelského úvěru. Celkem 22 procent respondentů aktuálně zvažuje, že si půjčí – devět procent si myslí, že tak bude muset neplánovaně učinit na jaře nebo v létě a osm procent má dlouhodobý cíl, který podpoří vypůjčenými prostředky. Až 44 procent Čechů si půjčit nepotřebuje a čtvrtina se odmítá zadlužit, vyplynulo z průzkumu.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Pro Čechy jsou při výběru půjčky nejdůležitější úroky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Úspěšný týden pro českou korunu i euro

Česká koruna hned na začátku týdne posílila vůči euru pod hladinu 24,80 korun, kde kurz zůstal i po jeho zbytek. Na silnější úrovně koruně pomohlo zveřejnění domácí inflace, která překvapila ve směru nahoru. …

Hypoteční trh vzrostl v dubnu na dvojnásobek

Hypoteční trh v dubnu zrychlil meziroční růst, v porovnání se stejným měsícem loňského roku vzrostl o více než 100 procent. Banky a stavební spořitelny během dubna poskytly hypoteční úvěry za 21,9 miliardy korun, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.