Novinky v osobních financích: Pojištění storna

Letní prázdniny se kvapem blíží a s nimi i hlavní sezóny dovolených. Mezi finančními novinkami končícího týdne se tak v naší redakční poště častěji než jindy objevovaly informace o pojištění storna.
ČNB, banka, hypotéka, cestovní pojištění, pojištění storna, zájezd, dovolená, průzkum, spotřebitel,

ING informovala o průzkumu, podle něhož si pravidelně odkládá určité množství peněz devět z deseti dotázaných. Nejvíce lidí se řadí mezi tzv. přemýšlivé spotřebitele. Nejčastěji jsou schopni ušetřit omezením nákupů nebo alespoň nakupovat ve slevách. Snižují také své výdaje za alkohol, koníčky nebo sladkosti. Neradi se však vzdávají dovolené, každý desátý Čech si na ni dokonce půjčuje.

ERV Evropská informovala, že od dubna začala nabízet nové pojištění storna. Varianta Storno se vztahuje pouze na zdravotní potíže cestujících, Storno Plus, zahrnuje širší okruh pojištěných osob a více důvodů pro storno. Obě varianty storna shodně pojistí cenu cestovních služeb až do hodnoty 300 tisíc korun. Pojistné je počítáno procentem z ceny zájezdu, letenky či samostatné cestovní služby.

PSALI JSME:
Už doma můžeme předejít prázdninovým zahraničním malérům

ČSOB se společností Mastercard doplnily ke kreditní Premium Kartě novou službu, která propojuje svět financí a dobročinnosti. Z každé provedené platby půjde 0,1 % na výchovu a výcvik vodicích psů pro nevidomé. Stejným dílem přispěje i ČSOB a Mastercard. Částka bude směřovat na účet Nadačního fondu Mathilda. Nová služba je k dispozici klientům od 15. dubna.

Česká národní banka ve spolupráci s ministerstvem financí chystají novelu zákon, která by mohla učinit hypotéky dostupnější pro mladé do 36 let. Kdyby novela prošla, mladí by si bez problémů mohli sjednat hypotéku až na 100 procent hodnoty zástavy nemovitosti, a navíc by mohli na splátku dluhu vynaložit 50 procent ze svého měsíčního čistého příjmu, což je o pět procentních bodů více než teď.

Equa bank informovala, že letos přijde s několika novinkami v oblasti digitálního bankovnictví. Pokud jde o platby a pořizování nových produktů, zavede banka možnost zakoupení cestovního pojištění přímo v mobilní aplikaci. Pojištění je navíc rozšířeno o možnost pojištění proti stornu zájezdu nebo pobytu.

PSALI JSME:
Pětina Čechů nemá finanční rezervu. Přesto se při cestování nepojišťují

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace v Česku zaostala za očekáváním

Inflace v Česku po dlouhé době zaostala za prognózami. V červenci podle údajů českého statistického úřadu činila meziročně 17,5 procenta, zatímco Česká národní banka (ČNB) počítala s 18,8 procenta. Trh pak čekal …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB