Novinky v osobních financích: Pojišťovny před sezónou inovují cestovní pojištění

S koncem týdne opět přinášíme výběr z tiskových zpráv, které vyšly tento týden a týkaly se osobních financí. S nastupující letní turistickou sezónou se pojišťovny snaží inovovat svou nabídku i služby. A pokud právě teď přemýšlíte o založení stavebního spoření, také pro vás mám jeden tip.
Pojišťovny před sezónou inovují cestovní pojištění. Ilustrační foto: Morguefile

Kooperativa připravila před letní sezonou novinku, která usnadní cestování. K cestovnímu pojištění totiž kromě tištěné kartičky získají klienti také elektronickou verzi. Příprava a zavedení elektronických kartiček k cestovnímu pojištění zabrala vývojovému týmu cca čtyři měsíce práce.

Slavia pojišťovna představila nový produkt cestovního pojištění, ve kterém je kladen důraz na komplexní asistenční pomoc klientům při cestách do zahraničí. Kromě běžné zdravotní asistence je od června 2019 cestovní pojištění nově doplněno o technické asistenční služby. Ty je možné nastavit podle dopravního prostředku, kterým klient do zahraničí cestuje.

Allianz přišla s novou komunikační platformou NaDotek, která umožňuje sdílení obrazovky s klientem. Ten tak snadno propojí svůj počítač, telefon či tablet se zástupcem pojišťovny a vyřeší jakýkoliv dotaz stisknutím jednoho tlačítka. Stačí k tomu pouze jeho e-mail, bez nutnosti stahovat nebo instalovat jakýkoliv další software.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Smartbankingem už je propojeno sedm bank

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka), která v červnu slaví 25 let od svého založení, nabízí možnost uzavřít online stavební spoření zcela zdarma, čímž lze dosáhnout ročního zhodnocení vkladů až 3,6 procenta. Nabídka platí do 25. června.

Česká spořitelna informovala, že spouští Platbu z účtu, první platební tlačítko pro internetové platby na bázi multibankingu. Platba z účtu umožňuje klientům platit u internetových obchodníků bez použití karty přímo z jejich internetových bankovnictví, bez ohledu na to, u které banky mají zřízen účet. Platbu z účtu mohou nyní využívat klienti České spořitelny, Air Bank, ČSOB, Raiffeisenbank a Moneta Money Bank. Do konce roku plánuje Spořitelna k Platbě z účtu připojit další banky.

Společnost Broker Consulting si nechala udělat průzkum, z nějž vyplynulo, že více než polovina budoucích českých důchodců věku 50 až 65 let (51,3 %) má na důchod naspořeno maximálně půl milionu korun. Přitom minimální částka, kterou doporučují odborníci, se pohybuje okolo dvou milionů korun. Tu má k dispozici jen jeden ze sta budoucích penzistů.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Pojištění storna

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Měsíční úspory Čechů rostou

Jak byste si počínali, kdyby se vám navýšil měsíční příjem o 20 000 korun? Pakliže byste většinu peněz uspořili a vložili je na účet penzijního spoření, resp. na stavební spoření či depozitní účet v bance, a zároveň …

Nízké úrokové sazby ničí důchodové systémy

Průběžné důchodové systémy se dlouhá léta jevily jako méně efektivní než fondové systémy. Extrémně nízké úrokové sazby to však mění. Důchodové fondy v mnohých případech snižují kupní sílu úspor. Lidé by se při …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru