Novinky v osobních financích: Rok od spuštění Apple Pay

Zrekapitulovali jsme nejzajímavější tiskové zprávy ze světa osobních financí, které nám do redakce uplynulý týden přistály v redakční poště. Několik zpráv připomnělo, že vloni 19. února byla v České republice naostro spuštěna služba Apple Pay.
Před rokem byla v ČR naostro spuštěna služba Apple Pay. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Twisto informovalo, že k prvním narozeninám Apple Pay v ČR rozeslalo mezi své klienty dotazník s cílem zjistit spokojenost zákazníků s novou službou. Uživatelé si pochvalují bezpečnost, rychlost, jednoduchost služby a také fakt, že s sebou nemusí nosit peněženku ani platební kartu, a stačí jim pouze mobil či hodinky.

Z výsledků šetření vybíráme: 61 % respondentů už má občas potíž vzpomenout si na PIN kód ke své platební kartě, 93 % dotázaných uživatelů Apple Pay platí mobilem vždy, když je to možné, a 96 % dotazovaných uvedlo, že jim možnost placení pomocí Apple Pay zjednodušila život.

Společnost Edenred informovala, že rok po startu služby Apple Pay přichází novinkou, která výrazně zjednodušuje klientům placení jídel a volnočasových benefitů. Firma spojila obě platební funkce v rámci jedné čipové karty, která je vydávána ve standardu Mastercard. Zaměstnanci tak již nebudou muset používat zvlášť jednu kartu pro placení jídel a druhou pro platby za volnočasové benefity. Anebo, což je další varianta, díky „stravenkovému paušálu“ už nebudou muset používat kartu vůbec.

ČSOB a Poštovní spořitelna uvedly, že od 17. února se zvyšuje výnos termínovaného vkladu na dvanáct měsíců na 1,4 procenta a termínovaného vkladu na šest měsíců na 1,1 procenta ročně. ČSOB vedle toho výrazně zvyšuje i sazbu na tříměsíčním termínovaném vkladu, a to na rovné jedno procento ročně. Stejné roční zhodnocení je možné získat i na spořicím účtu. Ten má nejvýhodnější jednoprocentní zhodnocení při zůstatku od půl milionu korun. Sazba jedno procento se pak vztahuje na celý zůstatek až do jednoho milionu korun.

Equa bank nabízí od 20. února klientům nové a jednodušší bezpečné přihlašování do internetového bankovnictví pomocí notifikací v mobilní aplikaci. Současně zavádí ochranu online plateb kartou prostřednictvím chytrého ověření. Jde o nový standard zabezpečení, který využívá technologii Mastercard Identity Check.

PSALI JSME:
Apple Pay je tu. Češi budou utrácet více, častěji a požitkářsky

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéky. Odložením splátek si lidé nepomohou

Vláda a Česká národní banka (ČNB) reagují na současnou koronavirovou pandemii opatřeními, která se projeví v oblasti hypoték a dalších úvěrů. Ti, které koronavirus postihl, by měli mít možnost přerušit splácení …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru