Novinky v osobních financích: Saxo Bank nabízí úrok až 6,42 procenta. Ale jen opravdu bohatým

Novinkou ze světa osobních financí v tomto týdnu, která nás v redakci zaujala, je, že se do boje o vklady tuzemských (movitých) klientů zapojila dánská investiční banka Saxo Bank. Ta na svém investičním účtu nabízí atraktivní úrokové sazby pro volné finanční prostředky, které generují vysoké úroky i v době, kdy nejsou investovány.
V roce 2020 podle dat poradenské společnosti Knight Frank žilo v Česku téměř 65 000 lidí s čistou hodnotou majetku přes milion dolarů. Právě na ně cílí investiční účet od Saxo Bank s úrokem až 6,42 procenta ročně. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Investiční účet od Saxo Bank sice nabízí to nejlepší z obou světů spoření a investování v rámci jednoho účtu, ale rozhodně není pro každého – či spíše jen pro bohaté. Výše úroků až 6,42 procenta u korunového VIP účtu lze dosáhnout jen při počátečním vkladu (nebo) ekvivalentu ve výši 200 tisíc nebo milion eur (podle typu účtu, pozn. red.).

Komerční banka informovala, že reaguje na vývoj ekonomické situace v Česku a od 13. února zvyšuje úrokové sazby na Termínovaném účtu Bonus Invest s délkou splatnosti šest měsíců a do limitu jednoho milionu korun na sedm procent ročně. Zvýhodněné úročení na termínovaném účtu získá klient, který investuje stejnou nebo vyšší částku do vybraných investičních produktů.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Už i velké banky zvedají úročení spořicích účtů

Společnost Broker Consulting uvedla, že její Index spotřebitelských úvěrů nedoznal v lednu oproti konci minulého roku téměř žádných změn. Jeho hodnota poklesla pouze o tři bazické body na 9,46 procenta. Tento vývoj koresponduje se čtvrtečním rozhodnutím Bankovní rady České národní banky, která ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech.

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select informovala, že průměrná nabídková sazba hypoték podle jejího Fincentrum Hypoindexu vzrostla v únoru o 0,03 procentního bodu a k 6. únoru tak činila 6,37 procenta ročně. Nejvýrazněji, i když přesto stále velmi mírně, vzrostly úrokové sazby hypoték do 80 procent odhadní ceny nemovitosti (LTV) s fixací na jeden rok, a to na 6,76 procenta ročně.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Hypotéky zůstávají rekordně drahé a jen tak nezlevní

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypoteční trh v březnu dál posiloval

Tuzemské banky a stavební spořitelny poskytly v březnu letošního roku hypoteční úvěry přesahující 18 miliard korun. Vyplývá to z údajů Hypomonitoru, které redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Změny v povinném ručení se dotknou i vás

Analýza
Kdo si myslel, že jsme si všechny změny v legislativě odbyli se začátkem roku, měl by zbystřit. S dubnem nám do života vstupují nová nařízení ohledně povinného ručení. Povinnost se rozšiřuje na více druhů vozidel, nově se týká provozovatele místo vlastníka a zvyšují se limity pro pojistné plnění.