Novinky v osobních financích: Sazby u hypoték zvýší také Air Bank

Když Česká spořitelna před týdnem informovala, že zvyšuje úrokové sazby u hypoték o 0,2procentního bodu, bylo jasné, že reakce dalších bank na sebe nenechá dlouho čekat. Tento týden informovala redakci o zvýšení úrokové sazby u hypoték o 0,25 procentního bodu také Air Bank – s tím, že k němu dojde od 20. září.
U nových hypoték banka klientům nabídne roční úrok od 2,59 procenta. Ilustrační foto: FAEI.cz

Jana Pokorná, tisková mluvčí pro Air Bank a Zonky, sdělila redakci, že u nových hypoték banka klientům nabídne (při započtení slevy za pojištění schopnosti hypotéku splácet, pozn. red.) roční úrok od 2,59 procenta, u hypoték převedených z jiné banky pak bude roční úrok nově začínat na 2,39 %. Za zmínku stojí, že u Air Bank je sjednání, vedení a čerpání hypotéky zdarma; bezplatné jsou i změna výše splátky, mimořádné splátky nebo předčasné splacení.

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) informovala, že se snaží reagovat na současnou situaci, která řadě klientů znemožňuje dosáhnout na rekonstrukční úvěry. Od září nabízí jako jediná stavební spořitelna maximální dobu splatnosti až 25 let u nezajištěného úvěru nad jeden milion korun. Rozložením splácení do delší doby dojde ke snížení měsíčních splátek a lidé tak dosáhnou na vyšší úvěr.

Equa bank uvedla, že její RePůjčka umožňuje díky sloučení půjček a jejich konsolidaci snížení splátek až o polovinu. Do konce letošního roku mohou klienti navíc získat bonus dva tisíce korun při uzavření RePůjčky a převedení půjček do Equa bank. Podmínkou je požádat o konsolidaci půjček od září do prosince a nejpozději do 16. ledna 2022 převést do banky své půjčky ve výši alespoň 100 000 Kč včetně případného navýšení.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Banky spouštějí své podzimní kampaně

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB