Novinky v osobních financích: Sberbank snižuje úroky hypoték, Spořka je naopak zvyšuje

Uplynulý týden lze podle bankovních tiskových zpráv označit za týden hypoték. Zatímco Sberbank snižuje úroky hypoték na 2,29 procenta, Česká spořitelna v reakci na vývoj hypotečního trhu je zvýšila u všech druhů hypoték a u všech fixací v průměru o 0,2 procentního bodu. Podle Fincentrum Hypoindexu se pokles úrokových sazeb hypotečních úvěrů v listopadu téměř zastavil.
Sberbank snižuje úroky hypoték, Spořka je naopak zvyšuje. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Fincentrum informovalo, že podle jeho Hypoindexu pokračovala i v listopadu průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů v poklesu. Tentokrát ale pouze nepatrně, a to o 0,01 procentního bodu na 2,35 procenta. „Podle současných kroků jednotlivých bank lze očekávat, že příští měsíc (prosinec – pozn. red.) bude po dlouhé době měsíc kdy úroková sazba Fincentrum Hypoindexu opět půjde směrem nahoru,“ uvedl Jiří Sýkora z Fincentrum & Swiss Life Select.

Sberbank snížila úročení hypotečních úvěrů. Nejnižší možnou sazbou je nyní 2,29 procent ročně pro FÉR hypotéku a refinancování s fixací na 5, 7 a 10 let. Banka zároveň snižuje minimální objem hypotéky na jeden milion korun. U Americké hypotéky banka sazbu snížila na 2,79 % ročně pro pětiletou fixaci. Banka kromě toho poskytuje zdarma zpracování úvěru a vedení úvěrového účtu.

Česká spořitelna v reakci na vývoj hypotečního trhu zvýšila úrokové sazby u všech druhů hypoték, a to u všech fixací v průměru o 0,2 procentního bodu. Zvýšení sazeb se týká Hypoúvěru od Buřinky, hypotečních úvěrů České spořitelny i Amerických hypoték. Nejoblíbenější fixace hypoték na 5, 8 a 10 let budou dostupné za 2,64 % p.a. s pojištěním schopnosti splácet (PPI) a u Hypoúvěru od Buřinky fixace na šest let bude za 2,65 % p.a. s PPI.

Raiffeisenbank informovala, že spouští pilotní fázi nové metody ověření online plateb, tzv. mobilního klíče. Aplikace je dostupná na Apple Store i Google play a klient v ní potvrzuje přihlašování do internetového bankovnictví nebo certifikuje platební operace PINem nebo biometrikou. Aplikace RB klíč klientům nabízí zejména úsporu času, protože nadále nebude nutné opisovat kódy z SMS zprávy.

PSALI JSME:
Se zlevňováním hypoték v Česku je konec

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Průměrná výše hypotéky přesáhla 2,6 milionu Kč

Nízký zájem o hypotéky po mizerném loňském roce pokračuje i letos. V lednu opět došlo ke snížení počtu uzavřených hypoték, jde tak o třetí meziměsíční pokles v řadě. V prvním měsíci letošního roku banky uzavřely …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru