Novinky v osobních financích: Spořitelna a Moneta se připojují k Milostivému létu II

Začátkem září začalo druhé kolo milostivého léta. Lidé se během tohoto tříměsíčního období mohou zbavit exekucí na dluh u veřejných institucí. Avšak jen těch, které začaly před loňským 28. říjnem. Dvě banky z tuzemské „velké pětky“ – Česká spořitelna a Moneta Money Bank – informovaly naši redakci o tom, jak se k této kampani připojí.
Začátkem září začalo druhé kolo milostivého léta. Lidé se během tohoto tříměsíčního období mohou zbavit exekucí na dluh u veřejných institucí. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Spořitelna informovala, že i v letošním roce se připojí ke kampani, která má za cíl pomoci lidem v exekucích. Akce Milostivé léto II pro klienty České spořitelny nebo Stavební spořitelny České spořitelny proběhne od 1. září do 30. listopadu 2022 a je určena každému, kdo má vůči bance či stavební spořitelně nesplacený dluh a ten je již vymáhán v exekuci.

Stačí, když klient zaplatí původní dlužnou částku, tedy jistinu nebo její zbývající část a zbytek dluhu, který tvoří nejčastěji úroky za pozdní splátky, náklady na soudní řízení nebo exekuci, jim bude odpuštěn. Každý dlužník Spořitelny, který bude chtít využít Milostivého léta, bude muset také zaplatit částku 1 815 korun příslušnému exekutorovi, jenž jeho dluh vymáhá.

PSALI JSME:
Další Milostivé léto. Dluhy jiných zaplatí poctiví občané

Moneta Money Bank sdělila, že svoji nabídku Milostivého léta II prodlužuje o další tři měsíce, tedy do konce listopadu letošního roku. Od letošního června, kdy banka spustila druhý ročník této mimořádné oddlužovací akce, požádali klienti o prominutí sankčních poplatků z prodlení v úhrnné výši deseti milionů korun. Banka se proto rozhodla umožnit oddlužení i dalším svým klientům.

Moneta v tomto týdnu rovněž informovala, že spouští vzdělávací program na podporu finanční gramotnosti. Do projektu Rozumíme penězům, jehož cílem je zvýšení finanční gramotnosti nejenom žáků, ale i jejich pedagogů, je zapojeno dvanáct základních škol z celé republiky. Projekt odstartoval se začátkem školního roku; banka jej znovuobnovila ve spolupráci s neziskovou organizací Aisis.

A do třetice Moneta. Banka uvedla, že od konce srpna opět zvýšila úrokovou sazbu u nově sjednaných spořicích účtů. U zůstatku do jednoho milionu korun nyní nabízí úročení 5,3 procenta ročně, a to bez jakýchkoliv dalších podmínek. Banka zároveň srovnává úrokovou sazbu u tříměsíčního termínovaného vkladu na stejnou úroveň, jakou nyní úročí termínované vklady na 6 a 12 měsíců.

PSALI JSME:
Spořicí účty: Moneta se také snaží

Společnost Broker Consulting informovala, že podle jejího Indexu spotřebitelských úvěrů v červenci vzrostly úrokové sazby ve srovnání s červnem o 0,32 procentního bodu, na celkovou hodnotu 8,24 procenta. Od začátku roku tudíž úrokové sazby narostly o více než dvě procenta. Pokračování dlouhodobého trendu růstu sazeb předpokládají na úvěrovém trhu odborníci i v dalším období.

Společnost Essox uvedla, že její rozložená platba, která byla spuštěna v listopadu loňského roku, během pilotního provozu profinancovala více než 650 nákupů. Prvním partnerským e-shopem se stal obchod se sportovním zbožím insportline.cz. Nyní přibyl oblíbený obchod tsbohemia.cz se širokým sortimentem zboží od elektroniky až po sportovní a outdoorové vybavení.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Odložené platby zná 40 % lidí, ale používá je zatím jen 12 procent

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Euru se na žádné frontě příliš nedařilo

Po úterní vlně optimismu, která se přehnala finančními trhy, byla ve středu situace na trhu klidnější, euro své úterní zisky korigovalo. Kurz USD/EUR se tak nad paritu nepodíval, naopak se během úterní evropské …

Sazby hypoték v říjnu opět nepatrně klesly

Průměrná nabídková sazba hypoték v říjnu podruhé v řadě nepatrně klesla. Průměrná nabídková sazba hypoték za poslední měsíc (září) klesla o tři bazické body a k 3. říjnu činila 6,20 procenta ročně. Vyplývá to …

Daň z mimořádných zisků je ekonomický nesmysl

Vláda sice teprve projedná detaily, jedno je ale jisté: Financovat zastropování cen energií má pomoci daň z mimořádných zisků uvalená především na výrobce energie. Podle prvních náznaků se má pohybovat mezi 40-60 …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Třetina žen odmítá preventivní vyšetření na rakovinu děložního hrdla

Průzkum
Více než třetina českých žen odmítá pravidelné preventivní vyšetření na karcinom děložního hrdla, přestože je v rámci českého zdravotnictví toto snadno dostupné. Jako nejčastější důvody uvádí strach z případné nepříznivé diagnózy anebo to, že nepociťují žádné potíže. Vyplývá to z výzkumu odborníků z Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI), který má redakce …