Novinky v osobních financích: Spořitelna oslovuje starší klienty s nabídkou karet, Sberbank přetahuje klienty

Zdaleka nejvíce novinek, které se týkají osobních financí, nám do redakce tento týden poslala Česká spořitelna. Oceňujeme především nápad, že banka v souvislosti s koronavirovou pandemií začala telefonicky oslovovat zejména starší klienty, kteří nemají platební kartu a nabízí jim její doručení až domů.
Česká spořitelna v souvislosti s koronavirovou pandemií začala telefonicky oslovovat zejména starší klienty, kteří nemají platební kartu a nabízí jim její doručení až domů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Banka pro tento účel spustila on-line formulář, kde si doručení karty domů mohou klienti nebo jejich blízcí jednoduše objednat. Služba je určena primárně pro starší klienty, kteří jsou z hlediska pohybu venku nejvíce ohroženi pandemií. Klienti nemusí pro kartu na pobočku, což spolu s následným bezhotovostním placením snižuje riziko, že se nakazí. O kartu lze požádat i prostřednictvím webových stránek, kde lze zanechat telefonní kontakt a banka se klientovi ozve.

Česká spořitelna také informovala, že její klienti mohou nově v reálném čase vidět dostupnost poboček banky v aplikacích Seznam.cz. Z celkového počtu 502 poboček banky je nadále v provozu 289 poboček, a to zejména v regionálních centrech a jejich okolí. Zbývající pobočky zůstávají dočasně uzavřeny z důvodu koronavirové pandemie. Otevírací doba poboček je dostupná na webu banky.

Dalším „zlepšovákem“ České spořitelny je pomoc klientům v karanténě, jimž umožní zřízení hlasové biometrie jen po telefonu a bez nutnosti návštěvy pobočky. Banka po dobu pandemie ruší poplatek za finanční transakce zadané po telefonu. Česká spořitelna rovněž informovala, že je po technické, právní i regulatorní stránce plně připravena zapojit se do projektu Chytrá karanténa.

PSALI JSME:
Tuzemské banky prudce snižují úročení vkladů. Se snižováním úroků u hypoték tolik nespěchají

Skupina Moneta informovala, že během necelých tří dnů, které uplynuly od doby, kdy začala svým klientům nabízet odklady splátek, eviduje již více než 36 tisíc žádostí v objemu přesahujícím 11 miliard korun. O odklad mohou požádat jak fyzické osoby, tak firmy bez jakéhokoliv potvrzení. Banka je díky on-line formuláři schopna žádosti vyřídit do druhého dne.

Sberbank informovala o tom, jak využívá roboty. Ti měsíčně zpracují na osm tisíc klientských transakcí, takže banka třináctinásobně zkrátila čas k vyřízení některých rutinních činností. Posílená automatizace procesů usnadní v následujících měsících pracovníkům banky práci tak, aby mohli všem svým klientům vyjít maximálně vstříc. V rámci dalšího zefektivňování práce banka nově zapojila třetího robota, Karla.

Sberbank dále uvedla, že od dubna přichází s novými běžnými účty. Aktivní klienti získají atraktivní finanční odměny, a to hned dvakrát. Při převodu běžného účtu z jiné banky dostanou 1234 Kč a stejnou částku, tedy 1234 Kč, jim banka vyplatí každý rok jako odměnu za věrnost. Samozřejmostí tohoto účtu jsou nejen neomezené platby a platební karta, ale také zvýhodněný kontokorent a zvýhodněná úroková sazba na spořicím účtu. Účet lze sjednat on-line na webu banky.

PSALI JSME:
Problém má milion lidí. Češi si stále více půjčují, aby splatili staré úvěry

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Covid hýbe korunou

Od počátku pandemie platilo Česko za zemi, která situaci zvládla nadprůměrně dobře. Rychlý nástup opatření proti šíření epidemie způsobil rychlý propad ekonomiky, ale následně umožnil výrazné uvolnění a nástup …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pomáhat Nadaci Terezy Maxové dětem nás baví, říká Radek Sedlář

Rozhovor
Letošní už šestý ročník charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem Hýbejte se s Tearibearem dostalo i kvůli koronaviru novou podobu. Místo běhání či chůze na jednom vybraném místě se mohou zájemci, kteří chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem, zapojit do projektu kdekoli – stačí si jen stáhnout aplikaci Strava a zaregistrovat se na webu tearibear.cz.
Rolovat nahoru