Novinky v osobních financích: Spořitelna umožňuje převzít hypotéku s původní sazbou

Tento týden nás ve světě osobních financí nejvíce zaujalo: Česká spořitelna informovala, že jako jedna ze čtyř bank na tuzemském trhu nově umožňuje klientům při prodeji nemovitosti převzít kupujícími hypotéku s původní úrokovou sazbou, která je často zafixována na několik let dopředu a ve většině případů má výhodnější podmínky, než jsou aktuálně na trhu. 
Spořitelna, jako jedna ze čtyř bank v Česku, umožňuje převzít hypotéku s původní sazbou. Ilustrační foto: FAEI.cz

Na českém trhu tuto možnost poskytují jen další tři banky: Komerční banka, Moneta Money Bank a Oberbank. Možnost převzetí hypotéky s původní sazbou je určena klientům, kteří u Spořitelny mají hypoteční úvěr a potřebují z jakéhokoliv důvodu prodat svoji nemovitost. Pro kupujícího je zajímavá příležitost převzít hypoteční úvěr s výhodnější úrokovou sazbou.

Převzetí hypotéky je výhodné nejen pro kupujícího, ale i pro prodávajícího. S ohledem na vyšší úrokové sazby je aktuálně poptávka po koupi nového bydlení nízká. Možnost převzít hypotéku s původní sazbou zvýší prodávajícímu šance na rychlejší prodej nemovitosti. Aktuální úrokové sazby u hypoték se pohybují okolo šesti procent, zatímco ty původní jsou často kolem hranice 2,5 procenta.

PSALI JSME:
Propad hypotečního trhu pokračuje, v říjnu klesl o čtyři pětiny

A teď podle abecedy. Air Bank uvedla, že spustila akční nabídku na nové a převedené půjčky s roční úrokovou sazbou od 4,9 procenta. Nabídka platí od 21. listopadu až do 15. prosince 2022 a to jak pro nové půjčky, tak i pro půjčky převedené z jiných bank a jejich konsolidaci. Sjednání a vedení půjčky je zdarma. Klienti mohou bezplatně provádět mimořádné splátky, nebo půjčku předčasně splatit.

ČSOB se pochlubila, že její aplikace DoKapsy, která je zdarma otevřená klientům všech bank, už má více než sto tisíc uživatelů. Nejvyužívanějšími službami jsou nákupy jízdenek v MHD a placení parkovného. Kromě plateb za veřejnou dopravu a parkování je možné platit také za pohonné hmoty na všech čerpacích stanicích hypermarketů Globus. Přibývají i funkce virtuální asistentky Kate.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Ověřte si, zda vám opravdu volá váš bankéř

Banka dále informovala, že s Policií ČR společně připravily masivní preventivní kampaň namířenou proti kyberpodvodům a podvodníkům, jako jsou Volači a Klikači, kteří jen letos obrali v celé České republice víc než 15 000 lidí průměrně o 160 000 korun na hlavu. Kampaň startují záměrně v předvánočním čase, kdy útoky v on-line prostoru sílí.

Komerční banka připomněla, že její klienti používají QR platby již deset let. Banka byla první finanční institucí na českém trhu, která umožnila klientům platit pomocí QR plateb. Od roku 2012 tento rychlý způsob platby prudce nabývá na oblibě. Jen za poslední rok klienti banky provedli pomocí QR kódu transakce přesahující 49 miliard korun.

PSALI JSME:
Peníze ani karta nejsou potřeba. Na vzestupu je QR platba

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Fed zvýší sazby o 25 bazických bodů

Problémy v americkém bankovním sektoru srazily očekávání zvyšování úrokových sazeb výrazně směrem dolů. Na středečním zasedání americké centrální banky, Fedu, je v cenách zahrnuto 25bodové utažení měnových podmínek …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB