Novinky v osobních financích: Spořitelna umožňuje zpětné „rozsplátkování“

Přiznejme si to otevřeně – „rozsplátkování“ není ani trochu hezké slovo. Ale uznáváme, že někteří klienti České spořitelny ocení, že nově mají možnost při platbách ve více než 4000 tuzemských internetových obchodech svůj nákup zpětně rozložit cenu nákupu do několika splátek, tedy rozsplátkovat. Banka o tom informovala tento týden.
Spořitelna nově umožňuje zpětné „rozsplátkování“ nákupů na internetu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Česká spořitelna také informovala o zajímavém milníku: Objem investic, které spravuje retailovým klientům, se během listopadu vůbec poprvé vyšplhal nad 200 miliard korun. Celková hodnota pravidelných investic dosáhla zhruba 77 miliard korun. Například fond Top Stocks vykazuje v letošním roce zhodnocení 17,14 %, fond Stock Small Caps zhodnotil letos prostředky investorů o 13,17 %.

Equa bank informovala, že od 9. prosince snižuje sazby hypoték až o 0,3 procenta. Refinancovat hypotéku lze nyní u banky již od 1,79 procenta p.a. Hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu s fixací na tři nebo pět let lze nyní nově pořídit s úrokem od 1,89 %.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Odklad splátek se lidem prodražil

Společnost Home Credit informovala, že od poloviny listopadu zavedla pro své klienty možnost zřízení virtuální karty. Její klienti si ke svému účtu mohou v mobilní aplikaci sami „vydat“ virtuální kartu a během několik sekund ji pak mohou používat k platbám na internetu nebo ji pomocí Apple Pay a Google Pay využít k placení na platebních terminálech u obchodníků.

Moneta Money Bank informovala, že platby „na jedno pípnutí“ skrze virtuální platební karty nahrané v chytrých telefonech nebo hodinkách se těší stále větší oblibě. Banka letos zaznamenala 60% nárůst platebních karet v těchto zařízeních. To se projevilo i na počtu bezkontaktních transakcí, jichž za letošní tři kvartály klienti uskutečnili přes deset milionů.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Garantovaná sazba hypotéky on-line

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Antigenní testy jednou týdně jsou fajn, ale nezachytí počátek covidu

Rozhovor
Odborníci kritizují antigenní testy, protože ze své povahy nemocné primárně na vrcholu infekce, ale nezachytí počáteční stádium. „Nejen naši odborníci preferují raději PCR testy, které jsou přesnější, protože přímo detekují přítomnost virové RNA a odhalí tak nákazu již mnohem dříve,“ říká v rozhovoru pro FAEI.cz šéfka krevních laboratoří Synlab Kateřina Bílly Danyšová.
Rolovat nahoru