Novinky v osobních financích: „Spořka“ mění nejen své logo

V prvních letošních novinkách ze světa osobních financí přinášíme mix zpráv, které jsme pro vás, naše čtenáře, vybrali. Nás v redakci nejvíce zaujala zpráva o tom, že „Spořka“ v tomto týdnu poprvé představila inovované logo a svou novou vizuální podobu. Nová vizuální podoba vychází z digitálního bankovnictví George a jde o nejzásadnější změnu vizuální podoby Spořitelny od roku 1989.
Takhle vypadalo až dosud logo České spořitelny. Lednovou kampaní, která právě odstartovala, se to změní. Nové podoby loga naleznete dále v článku. Ilustrační foto: FAEI.cz

Spořitelna oznámila, že svou lednovou kampaní „Jsme první, kdo se stará o vaše finanční zdraví“ se strategicky zaměřuje na změnu finančních návyků, zvyšování finančního zdraví klientů a transformaci firem. Banka v kampani komunikuje čtyři závazky, jak pomůže zvýšit finanční zdraví všech svých klientů.

Zdroj: Česká spořitelna

Raiffeisenbank tento týden informovala hned o dvou novinkách. Tou první je, že všem novým klientům, kteří si nyní otevřou v bance jakýkoliv běžný osobní účet, pošle každý měsíc 500 korun po dobu šesti měsíců od jeho založení. Stačí alespoň třikrát měsíčně zaplatit debetní či kreditní kartou.

Druhou novinkou je nabídka konsolidace půjček. Tzv. RePůjčka v sobě ukrývá možnost sloučit půjčky ve výši od pěti do 800 tisíc korun, přičemž sjednání i vedení půjčky je zcela zdarma. Doba splácení je až deset let, včetně možnosti předčasného splacení v plné nebo částečné výši zdarma, úrok je od 6,7 procenta ročně.

Zdroj: Broker Consulting

Společnost Broker Consulting informovala o svém Indexu hypotečních úvěrů za prosinec, který potvrdil další mírný růst úrokových sazeb. Poslední měsíc v roce dokonce u hypoték přispěl k překročení šestiprocentní hranice. Hodnota indexu se zastavila na 6,17 procenta, což je o 0,2 procentního bodu více než v listopadu.

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) uvedla, že po devíti letech přistoupila ke změně svých Všeobecných obchodních podmínek, které nabyly účinnost 1. ledna 2023. Podmínky upravují zejména situaci klientů, kteří se dostávali do stavu tzv. přespoření sjednané cílové částky tím, že spořili více nebo déle, než původně plánovali. Od 24. dubna 2023 nabude účinnost nový ceník.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Komu vadí dobírka?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB