Novinky v osobních financích: Spořka zjednoduší podmínky pro získání účtu zdarma

No konečně, chce se říct. Česká spořitelna tento týden informovala, že od 1. února příštího roku zjednoduší podmínky, za kterých lze získat Plus účet zcela zdarma. Nově bude stačit splnit pouze jednu podmínku, a to provést v daném kalendářním měsíci čtyři platby debetní nebo kreditní kartou při nákupech u obchodníků v kamenných obchodech nebo na internetu.
Česká spořitelna tento týden informovala, že od 1. února příštího roku zjednoduší podmínky, za nichž lze získat Plus účet zcela zdarma. Ilustrační foto: FAEI.cz

Spořka tak zruší dosavadní podmínky, kdy klienti museli pro získání Plus účtu zdarma dostávat na účet pravidelný příjem ve výši alespoň sedm tisíc korun měsíčně, zaplatit minimálně jednou platební kartou a mít k účtu aktivován jeden další produkt skupiny. Pokud se ale klientovi v daném měsíci nepodaří zaplatit kartou čtyřikrát, bude ho stát vedení účtu 100 korun.

Společnost Broker Consulting informovala, že podle jejího Indexu spotřebitelských úvěrů v září povyrostla úroková sazba u bezúčelových úvěrů o 0,22 procentního bodu na hodnotu 8,59 procenta. Meziměsíčně se úroková sazba opět o něco zvedla, mírně rostoucí trend je patrný již několikátý měsíc v řadě. Odborníci na úvěry očekávají, že pozvolný růst sazeb bude dál pokračovat.

Společnost Element Logic, která se zabývá automatizací a robotizací skladů, a společnost Shoptet, která zastřešuje přes 31 000 českých e-shopů, informovaly, že podle kvalifikovaného odhadu a na základě analýzy klientů nakoupí letos spotřebitelé o přibližně deset procent více vánočních dárků. Jejich průměrná hodnota ale klesne o zhruba 30 procent ve srovnání s předchozím rokem.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Ověřte si, zda vám opravdu volá váš bankéř

Zavřít reklamu ×
 1. Vedení účtu zdarma u České spořitelny by mělo být i bez splnění podmínky platby kartou 4 krát za měsíc. Když člověk má u banky účet, chodí mu tam každý měsíc peníze, tak nechápu, proč by měl člověk splňovat tyto podmínky? Jiné banky mají vedení účtu zdarma i bez těchto podmínek.

  • přesně tak, spořka je v těchto záležitostech vždycky poslední. Oni ví proč to dělají, mají z toho finanční profit…

  • Však u účtu standard tomu tak je zdarma a bez podmínek, to že plno lidí si nechává staré předražené účty a neaktualizuje je je jejich blbost.

 2. Česká Spořitelna (RAKOUSKÁ), je nejhorší bankovní společnost v Česku !
  Ne a né, zrušit bankovní poplatky ?
  A lidé jsou tak hloupí, že stále zůstávají !
  Podobně jako u telefonních paušálů, které nepotřebují !

  Nastal čas zdražování a lidé konečně začnou přehodnocovat svoje výdaje, čeho se zbavit, co nepotřebují .
  Ta lidská, finanční Negramotnost je strašná .

 3. Od “ České “ spořitelny jsem odešel v 90 letech minulého století a zatím jsem nikdy nelitoval.

 4. Se spořitelnou jsem se rozloučil po třiceti letech. Poplatky za vedení osobního a podnikatelského účtu činily více než pět tisíc korun. Neustále se měnící podmínky, chvíli zdarma a nejednou poplatky. Teď mám banku, kde neplatim nic a nemusím splňovat nesmyslné podmínky. Měl jsem to udělat dříve. Všem bych doporučoval udělat totéž.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad Češi se začali více zajímat o hypotéky v eurech. Ty oproti korunové hypotéce nabízí výhodnější úrokovou sazbu, ale zdaleka nejsou tak výhodné, jak se na první pohled může …

Americký dolar výrazně oslabil

Americký dolar ve čtvrtek výrazně oslabil. K euru ztratil zhruba jedno procento své hodnoty a dostal se k 1,05 USD/EUR. Dolarové sazby svým poklesem reagovaly na rostoucí sázky finančních trhů na zvolnění tempa …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …