Novinky v osobních financích: Stačila by Čechům jedna bankomatová síť?

Dnes začneme netradičně, průzkumem Komerční banky uskutečněném začátkem června na reprezentativním vzorku 1050 lidí. Podle výsledků průzkumu považují dvě pětiny Čechů (39 %) dva a více bankomatů na jednom místě za zbytečnost. Téměř všichni oslovení (95 %) by pak chtěli, aby všechny bankomaty fungovaly stejně pro všechny uživatele bez ohledu na to, jaké bance patří.
Komerční banka se rozhodla vyzvat ostatní banky ke spolupráci ve sdílení bankomatových sítí. První vlaštovkou je spolupráce s Moneta Money Bank. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Komerční banka si dala za cíl zvýšit dostupnost hotovostních služeb pro klienty a současně akcelerovat aktivity v zájmu udržitelného rozvoje. Proto se rozhodla vyzvat ostatní banky ke spolupráci ve sdílení bankomatových sítí. Docházelo by tak k nižšímu počtu dotací hotovosti, servisních výjezdů a také ke snížení spotřeby elektrické energie. První vlaštovkou je spolupráce s Moneta Money Bank.

ČSOB Penzijní společnost představila novou strategii spoření Postupná reinvestice pro bezpečnější přestup z penzijního připojištění do doplňkového penzijního spoření. Strategie je vhodná při sjednání smlouvy spolu s převodem peněz z původního penzijního připojištění nebo z jiné penzijní společnosti, stejně jako při úhradě platby větším jednorázovým vkladem.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Banky rozšiřují a modernizují sítě svých bankomatů

Fintech Mallpay, nejrozšířenější poskytovatel tzv. odložených (BNPL), dva měsíce od změny vlastnické struktury (nově je jeho vlastníkem skupina ČSOB, pozn. aut.) oznámil novinky. Do jeho čela zamíří dlouholetý manažer Richard Kotrlík. Fintech má za úkol výrazně zrychlit vývoj nových produktů a připravit se na vstup globální konkurence. Do letošní vánoční sezony bude Mallpay vstupovat pod novým názvem.

Raiffeisenbank informovala, že klienti, kteří si v období od června do září sjednají novou kreditní kartu Mastercard ke svému účtu u Raiffeisenbank, mohou získat odměnu 3 x 500 korun za nákupy na e-shopech i v kamenných obchodech, pokud v kalendářním měsíci zaplatí touto kartou v součtu alespoň 500 Kč. Odměnu bude možné získat v každém z prvních tří měsíců od sjednání karty.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: ČSOB získává fintech MallPay

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Pracující důchodci a zvýšení penze

Výdělečná činnost v důchodu může mít pozitivní vliv na měsíční částku penze. Podmínkou je získání alespoň 360 dní pojištění a podání žádosti o zvýšení důchodu. Za každých 360 dní se zvyšuje důchod o 0,4 procenta …

Americký dolar vůči euru mírně posílil

Americký dolar v pondělí vůči euru mírně posílil, a to i přes jestřábí vyjádření předních představitelů Evropské centrální banky (ECB) a s tím souvisejícího nárůstu evropských tržních sazeb.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rezervu ani na měsíc nemají dvě pětiny tuzemských domácností

Průzkum
Utáhnout extrémní zdražování a připravit se na astronomické účty za energie druhou prací se snaží 23 procent Čechů a další čtvrtina o tom uvažuje. Každý čtvrtý pak šetří na jídle v restauracích a na kultuře, dalších 35 procent k tomu plánuje přistoupit. Celkově polovina lidí u nás už škrtí své výdaje. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Broker Consulting mezi 1022 respondenty.