Novinky v osobních financích: Stačila by Čechům jedna bankomatová síť?

Dnes začneme netradičně, průzkumem Komerční banky uskutečněném začátkem června na reprezentativním vzorku 1050 lidí. Podle výsledků průzkumu považují dvě pětiny Čechů (39 %) dva a více bankomatů na jednom místě za zbytečnost. Téměř všichni oslovení (95 %) by pak chtěli, aby všechny bankomaty fungovaly stejně pro všechny uživatele bez ohledu na to, jaké bance patří.
Komerční banka se rozhodla vyzvat ostatní banky ke spolupráci ve sdílení bankomatových sítí. První vlaštovkou je spolupráce s Moneta Money Bank. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Komerční banka si dala za cíl zvýšit dostupnost hotovostních služeb pro klienty a současně akcelerovat aktivity v zájmu udržitelného rozvoje. Proto se rozhodla vyzvat ostatní banky ke spolupráci ve sdílení bankomatových sítí. Docházelo by tak k nižšímu počtu dotací hotovosti, servisních výjezdů a také ke snížení spotřeby elektrické energie. První vlaštovkou je spolupráce s Moneta Money Bank.

ČSOB Penzijní společnost představila novou strategii spoření Postupná reinvestice pro bezpečnější přestup z penzijního připojištění do doplňkového penzijního spoření. Strategie je vhodná při sjednání smlouvy spolu s převodem peněz z původního penzijního připojištění nebo z jiné penzijní společnosti, stejně jako při úhradě platby větším jednorázovým vkladem.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Banky rozšiřují a modernizují sítě svých bankomatů

Fintech Mallpay, nejrozšířenější poskytovatel tzv. odložených (BNPL), dva měsíce od změny vlastnické struktury (nově je jeho vlastníkem skupina ČSOB, pozn. aut.) oznámil novinky. Do jeho čela zamíří dlouholetý manažer Richard Kotrlík. Fintech má za úkol výrazně zrychlit vývoj nových produktů a připravit se na vstup globální konkurence. Do letošní vánoční sezony bude Mallpay vstupovat pod novým názvem.

Raiffeisenbank informovala, že klienti, kteří si v období od června do září sjednají novou kreditní kartu Mastercard ke svému účtu u Raiffeisenbank, mohou získat odměnu 3 x 500 korun za nákupy na e-shopech i v kamenných obchodech, pokud v kalendářním měsíci zaplatí touto kartou v součtu alespoň 500 Kč. Odměnu bude možné získat v každém z prvních tří měsíců od sjednání karty.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: ČSOB získává fintech MallPay

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hrozba bankrotu USA je odvrácena

Republikánští vyjednávači se v neděli nad ránem středoevropského času dohodli s Bílým domem na navýšení stropu amerického veřejného zadlužení. Podařilo se jim tak odvrátit platební neschopnost Spojených států, která …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB