Novinky v osobních financích: Transakce s důvěryhodnými příjemci

Snadné zobrazení PINu k platební kartě nebo možnost vyzkoušet si aplikaci i v případě, kdy máte účty jen u jiných bank. To jsou únorové novinky v nejoceňovanější aplikaci mobilního bankovnictví na trhu, Smart Bance, a současně novinka za světa osobních financí, která nás v redakci tento týden zaujala.
Moneta v únoru spustila další novinky v mobilním a internetovém bankovnictví a také láká na měsíční bezplatný přístup k HBO GO. Zdroj: Moneta Money Bank

Pozadu nezůstává ani nedávno spuštěný update internetového bankovnictví skupiny Moneta: Nově nabízí spořicí obálky a usnadňuje transakce s důvěryhodnými příjemci. Dobrý nápad, palec nahoru! Klienti, kteří si nově Smart Banku aktivují, nebo si založí bezplatný účet Tom Plus, dostanou navíc měsíční přístup pro sledování digitální televize HBO GO zdarma. Schválně, kolik lidí si kvůli tomu pořídí účet?

Česká spořitelna informovala, že její klienti již nemusejí pro uzavření doplňkového penzijního spoření kontaktovat svého bankéře osobně či telefonicky, ale mohou celý proces uzavření penzijního spoření od začátku do konce snadno provést přímo v internetovém bankovnictví George. Palec nahoru, ne každá banka v době pandemie myslí na omezení fyzického kontaktu s klienty!

Inkasní agentura EOS KSI na základě svých celoročních dat informovala, že čeští dlužníci loni přistoupili ke svým závazkům zodpovědně. Průměrně hrazená výše splátky sice meziročně klesla o necelých dvě stě korun, platební morálka se ale vloni zlepšila. Počet nových dohod o splácení dluhu i míra dodržení těch stávajících rostly. Máme za to, že nejlepší dluh je žádný dluh.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Banky vytvoří pro český trh jednotné řešení ověření identity

Sberbank uvedla, že díky svým unikátním běžným účtům pro fyzické osoby navyšuje počty aktivních klientů. Loni v dubnu přišla banka na trh s běžným účtem, který každý rok vyplácí odměnu 1234 korun za věrnost a stejnou částku za přechod z jiné banky.

Meziročně, informovala banka, se měsíční nárůst otvíraných účtů zvýšil o více než 160 % a počet aktivních klientů banky meziročně stoupl o 100 %. Vzhledem k tomu, že účet je od loňského dubna a máme teprve konec února, na skutečný meziroční nárůst – související s tzv. odměňujícím účtem – si budeme muset ještě dva měsíce počkat.

Volkswagen Financial Services nově nabízí svým klientům pojištění motorových vozidel i u pojišťovny Uniqa. Firma tak rozšiřuje řady pojistných produktů třetích stran v portfoliu společnosti. Partnerství zahrnuje kromě povinného ručení a havarijního pojištění také doplňkové produkty. Od redakčních kolegů je mi známo, že jsou senzitivní především na cenu autopojištění.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Platba mezi kolegy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru