Novinky v osobních financích: Týden ve znamení bezpečnosti

Tento týden se nám v redakční poště sešlo několik zpráv ze světa osobních financí, které mají jednoho společného jmenovatele – bezpečnost. Nejenže narůstá počet podvodných kampaní, ale objevují se také stále nové a sofistikovanější varianty podvodů.   
Cílem nové kampaně je zvýšit povědomí o nástrahách placení na internetu a připomenout základní informace o bezpečném používání platebních karet. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Společnost Home Credit informovala, že odstartovala kampaň nazvanou „10 tipů pro bezpečné placení“, jejímž cílem je zvýšit povědomí o nástrahách placení na internetu a připomenout základní informace týkající se bezpečného používání platebních karet. Cílem kampaně je osvěžit znalost v oblasti užívání platebních karet a upozornit na nové podvody spojené s placením kartou.

Společnost Mastercard představila nový program Crypto Source, který umožňuje finančním institucím nabízet zákazníkům bezpečné funkce a služby pro obchodování s kryptoměnami. Crypto Source se nyní připravuje na pilotní spuštění, podrobnosti o jeho širší dostupnosti budou sděleny později.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Úvěr na bydlení pod 4 %? U stavebních spořitelen

Raiffeisenbank uvedla, že nově nabízí službu PlatímPak pro snadné a bezpečné nakupování na e-shopech. Je to původně produkt Equa bank, respektive služba odloženého placení o 30 dní bez navýšení o úroky nebo poplatky pro nákupy do výše 25 tisíc korun. Službu mohou využívat všichni zákazníci, založení účtu u Raiffeisenbank není podmínkou.

Garanční systém finančního trhu představil výsledky zářijového reprezentativního průzkumu. Tuzemský bankám podle nich důvěřuje bezmála 90 procent Čechů, bankovnímu systému pak důvěřují téměř tři čtvrtiny dotázaných. Krach finanční instituce je podle 78 % respondentů nepravděpodobný. Pokud by ale k němu došlo, lidé věří, že své peníze dostanou zpět díky systému pojištění vkladů.

PSALI JSME:
Někteří klienti Sberbank mohou od garančního systému dostat až pět milionů korun

O výsledcích svého zářijového průzkumu informovala také služba Zonky, kterou provozuje Air Bank. Odložit výdaje převyšující deset tisíc korun podle něj plánuje během zimních měsíců celá třetina oslovených (33 %). Přibližně polovina (51 %) dotázaných i navzdory současné ekonomické situaci s většími výdaji naopak v blízké době počítá.

KB Penzijní společnost informovala, že penzijko si u ní mohou sjednat i ti, kdo nejsou klienty Komerční banky – stačí si sjednat KB Mobilní banku na pobočce Komerční banky, bez nutnosti uzavírat jiný produkt. Společnost připomněla, že možnost sjednání penzijka přes KB Mobilní banku nabídla jako první penzijní společnost na trhu.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Uzavíráte smlouvy v mobilu pod minutu?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč otcové nedostávají výchovné?

Poradna
Mohl by to být docela dobrý nápad, jak k důchodu získat pár stovek měsíčně navíc. Od ledna je totiž k penzi přiznáváno tzv. výchovné ve výši 500 Kč za každé vychované dítě a zmíněný nápad spočívá v tom, aby si o toto přilepšení zažádal otec v rámci např. předčasného důchodu. A nikoli obvykle mladší matka, kterou penze čeká až za několik let, během nichž by výchovné nebylo vypláceno ani jednomu z rodičů.