Novinky v osobních financích: Účet u banky v Česku už má čtvrtina lidí z Ukrajiny

Nejvíce tiskových zpráv ze světa osobních financí nám tento týden přišlo od „bankopojišťovny“ ČSOB. Ta mj. informovala, že spouští novou službu ČSOB NaDobrouVěc, jejímž prostřednictvím mohou klienti s každou svou platbou kartou přispět malou částku na dobročinné účely.
Česká bankovní asociace uvedla, že účet u banky v Česku už má čtvrtina lidí z Ukrajiny. Lidé z Ukrajiny už si v Česku založili desítky tisíc účtů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Každý klient banky si může vybrat, jak velkou částku chce z každé platby kartou přispívat – od 0,1 do 0,8 procenta, přičemž potvrzení o celkové darované částce pak najde jednou za rok ve svém internetovém bankovnictví. Klienti banky mohou podpořit jeden z devíti neziskových projektů, přičemž výběr mohou kdykoliv změnit.

Další dvě tiskové zprávy ČSOB se týkaly bydlení. Skupina informovala, že klienti do 36 let mohou s novým produktem ČSOB Do vlastního získat slevu až 0,5 procenta na úrokové sazbě k úvěru na bydlení po dobu první fixace. Skupina tak reaguje na rostoucí sazby hypoték i ceny nemovitostí.

PSALI JSME:
Hypotéka mladým uniká. Vlastní bydlení si mohou dovolit jen starší

Právě s pomocí hypotéky chce vlastní bydlení financovat na 61 procent mladých lidí. Koupi nebo stavbu nemovitosti plánuje v horizontu jednoho roku každý desátý mladý Čech od 26 do 36 let, tedy přibližně 150 000 lidí. Vyplynulo to z průzkumu NMS Market Research pro skupinu ČSOB.

A teď podle abecedy. Air Bank informovala, že o dva roky snížila minimální věkovou hranici pro založení disponenta. V bance tak mohou běžný účet nově používat už i děti od osmi let. Podmínkou zůstává, aby majitel účtu byl zákonný zástupce dítěte a aby dítě vlastnilo buď cestovní pas, anebo dětský občanský průkaz.

Buřinka, Stavební spořitelna České spořitelny, sdělila, že zvyšuje sazby pro Úvěry od Buřinky o 0,2 procentního bodu. Nová sazba se týká pouze úvěrů s fixací na tři roky a její výše je nastavena na 5,79 procenta. Pevná sazba po celou dobu splatnosti úvěru zůstává beze změny na úrovni 5,99 procenta.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Banky rozšiřují pomoc Ukrajině

Česká bankovní asociace uvedla, že účet u banky v Česku už má čtvrtina lidí z Ukrajiny. Lidé z Ukrajiny už si v Česku založili desítky tisíc účtů. Na začátku tohoto týdne jich bylo přibližně 70 000 a další rychle přibývají. Přímo v asistenčních centrech vzniká víc než tisícovka nových smluv denně.

Společnost Euronet informovala, že skoro polovina výběrů z bankomatů z českých platebních karet probíhá bezkontaktně, což je šestkrát více, než v případě výběrů ze zahraničních karet používaných v České republice. Bezkontaktní karty patří k nejbezpečnějším nejen z pohledu rizika přenosu virů, ale i v rámci zabezpečení.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Banky se předhánějí v pomoci uprchlíkům z Ukrajiny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Německá inflace překonala 70leté maximum

Důvěra v ekonomiku se v eurozóně nadále zhoršuje, v září se souhrnný indikátor propadl na hodnotu 93,7 bodu, což je nejnižší úroveň od listopadu 2020. K propadu přispěly jak oblast služeb, tak i průmyslu, nicméně …

Úrokové sazby ČNB zůstávají beze změny

Česká národní banka (ČNB) na svém zářijovém zasedání rozhodla o ponechání základní repo sazby na sedmi procentech. To bylo v souladu s očekáváním analytiků i finančního trhu. Na příštím zasedání by sazby měly dle …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.