Novinky v osobních financích: Úroky u hypoték a úvěrů dál stoupají

Březen přinesl další zdražení úvěrů na cokoli. Výsledky Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů ukazují, že jeho hodnota rostla v březnu ještě výrazněji, než jak tomu bylo v únoru. Meziměsíčně poskočila o 0,67 procentního bodu na 6,79 procenta. A jak vyplývá i z tiskových zpráv, které redakce FAEI.cz tento týden obdržela, zdražování půjček a úvěrů pokračuje.
Březen přinesl další zdražení úvěrů na cokoli, Buřinka zdražila své úvěry ze stavebního spoření koncem dubna a Air Bank zvýší úroky u hypoték už za pár dnů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Stavební spořitelna České spořitelny informovala, že od 23. dubna zvýšila u Úvěru od Buřinky s fixací na tři roky sazby o 0,2 procentního bodu na 5,99 procenta. Sazba pevná po celou dobu splatnosti úvěru se zvyšuje o 0,5 procentního bodu na 6,49 procenta. U Hypoúvěru od Buřinky zvyšuje spořitelna sazby o 0,4 až 0,5 procentního bodu.

Air Bank uvedla, že od 3. května zvyšuje úroky u hypoték o 0,3 procentního bodu. U nových hypoték bude roční úroková sazba nově začínat na 4,79 procenta, u hypoték převedených z jiné banky se klient může dostat na sazbu už od 4,59 procenta. Banka zároveň v květnu zvýší sazby u spotřebitelských půjček; bonusová úroková sazba bude nově začínat na 4,4 procenta ročně (původně 3,9 %).

PSALI JSME:
Hypotéky pod pět procent brzy skončí

Moneta informovala, že tento týden zvýšila úrokové sazby svých spořicích účtů i termínovaných vkladů. Úspory do jednoho milionu korun budou moci klienti nově úročit na spořicích účtech sazbou 3,3 procenta ročně, na termínovaných vkladech se pak sazby zvyšují od 3,6 do 4,3 procenta ročně v závislosti na délce sjednání termínovaného vkladu.

Raiffeisenbank sdělila, že od 25. dubna přijímá na všech svých pobočkách s pokladnou ukrajinské hřivny (v maximální výši 5 000 hřiven za den). Fyzické osoby si je mohou vložit na osobní účet, kde se dle jejich výběru konvertují na vybranou měnu. Prostředky z účtu je možné vybírat okamžitě a bez omezení na pokladně pobočky nebo v bankomatech.

PSALI JSME:
Ukrajinští uprchlíci nemají možnost směnit své hřivny za české koruny. Situaci musí řešit vláda

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéku teď neberte, budou levnější

Lidé se teď často ptají, zda si mají na hypotéku pořídit vlastní nemovitost, v níž spatřují pojistku proti tak rapidní inflaci. Hypotéku nyní spíše nebrat. Bude levněji. Podívejme se, co říkají světové dluhopisové …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.