Novinky v osobních financích: Úroky u hypoték a úvěrů dál stoupají

Březen přinesl další zdražení úvěrů na cokoli. Výsledky Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů ukazují, že jeho hodnota rostla v březnu ještě výrazněji, než jak tomu bylo v únoru. Meziměsíčně poskočila o 0,67 procentního bodu na 6,79 procenta. A jak vyplývá i z tiskových zpráv, které redakce FAEI.cz tento týden obdržela, zdražování půjček a úvěrů pokračuje.
Březen přinesl další zdražení úvěrů na cokoli, Buřinka zdražila své úvěry ze stavebního spoření koncem dubna a Air Bank zvýší úroky u hypoték už za pár dnů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Stavební spořitelna České spořitelny informovala, že od 23. dubna zvýšila u Úvěru od Buřinky s fixací na tři roky sazby o 0,2 procentního bodu na 5,99 procenta. Sazba pevná po celou dobu splatnosti úvěru se zvyšuje o 0,5 procentního bodu na 6,49 procenta. U Hypoúvěru od Buřinky zvyšuje spořitelna sazby o 0,4 až 0,5 procentního bodu.

Air Bank uvedla, že od 3. května zvyšuje úroky u hypoték o 0,3 procentního bodu. U nových hypoték bude roční úroková sazba nově začínat na 4,79 procenta, u hypoték převedených z jiné banky se klient může dostat na sazbu už od 4,59 procenta. Banka zároveň v květnu zvýší sazby u spotřebitelských půjček; bonusová úroková sazba bude nově začínat na 4,4 procenta ročně (původně 3,9 %).

PSALI JSME:
Hypotéky pod pět procent brzy skončí

Moneta informovala, že tento týden zvýšila úrokové sazby svých spořicích účtů i termínovaných vkladů. Úspory do jednoho milionu korun budou moci klienti nově úročit na spořicích účtech sazbou 3,3 procenta ročně, na termínovaných vkladech se pak sazby zvyšují od 3,6 do 4,3 procenta ročně v závislosti na délce sjednání termínovaného vkladu.

Raiffeisenbank sdělila, že od 25. dubna přijímá na všech svých pobočkách s pokladnou ukrajinské hřivny (v maximální výši 5 000 hřiven za den). Fyzické osoby si je mohou vložit na osobní účet, kde se dle jejich výběru konvertují na vybranou měnu. Prostředky z účtu je možné vybírat okamžitě a bez omezení na pokladně pobočky nebo v bankomatech.

PSALI JSME:
Ukrajinští uprchlíci nemají možnost směnit své hřivny za české koruny. Situaci musí řešit vláda

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Německá inflace překonala 70leté maximum

Důvěra v ekonomiku se v eurozóně nadále zhoršuje, v září se souhrnný indikátor propadl na hodnotu 93,7 bodu, což je nejnižší úroveň od listopadu 2020. K propadu přispěly jak oblast služeb, tak i průmyslu, nicméně …

Úrokové sazby ČNB zůstávají beze změny

Česká národní banka (ČNB) na svém zářijovém zasedání rozhodla o ponechání základní repo sazby na sedmi procentech. To bylo v souladu s očekáváním analytiků i finančního trhu. Na příštím zasedání by sazby měly dle …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.