Novinky v osobních financích: Úvěr na bydlení pod 4 %? U stavebních spořitelen

Věděli jste, že stále existují úvěry na bydlení, které lze získat za méně než čtyři procenta? Podle dat České národní banky za srpen průměrná sazba úvěrů ze stavebního spoření v srpnu dosáhla hodnoty 3,71 procenta.
Úroková sazba úvěru ze stavebního spoření smí být ze zákona nejvýše o tři procentní body vyšší, než úroková sazba z vkladů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Informovala o tom Asociace českých stavebních spořitelen s tím, že úroková sazba úvěru ze stavebního spoření smí být ze zákona nejvýše o tři procentní body vyšší, než úroková sazba z vkladů. Pro srovnání: Podle ČBA Hypomonitoru nabízely banky v srpnu nové hypotéky za průměrnou sazbu 5,8 procenta.

Výhodné úrokové sazby platí jak pro úvěry od stavebních spořitelen zajištěné nemovitostí (hypotéky), tak i pro úvěry poskytované bez zajištění. Podmínkou je, že musí být použity na financování bytových potřeb, tedy například na výstavbu nebo koupi domu či bytu, ale i na jeho rekonstrukci. Detailní podmínky poskytnutí úvěru je třeba si ověřit u příslušné stavební spořitelny.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Podzimní útok stavebních spořitelen

Společnost Home Credit informovala, že přichází s on-line žádostí o konsolidaci úvěrů. Hlavním přínosem je pro klienta časová úspora a jednoduchost celého procesu při zachování bezpečnosti. Home Credit již delší dobu nabízí on-line řešení pro své zákazníky, kteří mohou žádat o bezúčelové úvěry on-line nebo nakupovat na splátky v internetovém prostředí.

Raiffeisenbank informovala o výsledcích reprezentativního průzkumu, podle nějž má dnes alespoň jednu kartu 95 procent Čechů, přičemž bezhotovostní platební styk upřednostňuje 76 procent z nich. Bezhotovostní platby nejčastěji realizují právě platební kartou (93 %), čtyři z deseti dotázaných využívají k placení i svůj mobilní telefon, další desetina respondentů pak chytré hodinky či náramek.

PSALI JSME:
Česko je v bezkontaktních platbách na chvostě. Žádná evropská země nemá nižší limit

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Na přestupném roce vydělá stát miliardy korun

Přestupný rok má na ekonomiku samozřejmě vliv. Je to jeden den k dobru. Ovšem jak pro koho. Na přestupném roce, tedy na dnešním dni „navíc“, vydělávají extra peníze třeba lidé, kteří jsou placeni od hodiny. Naopak …

Hypotéky a dotace. Chudí sponzorují bohaté

Lidé obvykle kritizují českou vládu, protože nevědí, co se děje v zahraničí. Nicméně v zahraničí je to často ještě mnohem horší než u nás. Příkladem může být Polsko, kde předchozí vláda Jarosława Kaczyńského …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.