Novinky v osobních financích: Už jste slyšeli o Click to pay?

Podle nejnovějších dat společnosti Mastercard loni narostl celkový obrat v tuzemském sektoru e-commerce o 33 procent. Společnost tento týden informovala, že v Česku přichází s dalším zjednodušením procesu placení on-line – řešením Click to Pay, kde při placení odpadá pokaždé opisovat platební údaje z karty.
Mastercard přichází v Česku s dalším zjednodušením procesu placení on-line – řešením Click to Pay. Ilustrační foto: Pixabay.com

Pro to aby lidé mohli službu, která byla poprvé spuštěna v říjnu 2019 ve Spojených státech, používat, musí se do ní nejprve registrovat zadáním údajů své platební karty. Tento krok také může provést banka, která platební kartu vydala. Následně se karta automaticky takzvaně tokenizuje, tedy vytvoří se její digitální kopie určená výhradně pro Click to Pay.

Vlastní platba v e-shopu pak již probíhá velmi jednoduše. Zákazník zvolí platbu pomocí nabídnuté karty uložené ve službě Click to Pay. Pro větší přehlednost služba Click to Pay nabídne i obrázek dané karty poskytnutý bankou, jež ji vydala. Uživatele nová služba rozpozná podle zařízení používaného k on-line nákupu. Tímto uživatelům služby zcela odpadá nutnost zadávat číslo karty či další údaje.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Inovativní platební metody aktivně využívají dva ze tří Čechů

Air Bank uvedla, že rozšiřuje svou nabídku úvěrů na bydlení o hypotéky s postupným čerpáním. Ty mohou klienti využít pro výstavbu rodinných domů, pořízení bytů z developerských projektů, ale například také pro velké rekonstrukce. Spolu s hypotékami na již zkolaudované nemovitosti, družstevní byty, pozemky a vypořádání majetkových poměrů tak banka dokáže pokrýt naprostou většinu potřeb svých klientů.

Moneta informovala, že upgraduje svoji Internet Banku a rozšiřuje seznam produktů, jež v ní lze sjednat on-line. Jde např. o on-line založení spořicího účtu, účtu v cizí měně, částečné nebo úplné splacení hypotéky bez návštěvy pobočky či on-line směnárnu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Moneta zvyšuje sazby na spořicích účtech

Stavební spořitelna České spořitelny uvedla, že v reakci navýšení klíčové úrokové sazby České národní banky před koncem roku se rozhodla zvýšit úrokovou sazbu u nezajištěných Úvěrů od Buřinky o 0,4 procentního bodu. Nové sazby na těchto úvěrech budou při fixaci na tři roky 5,29 procenta a pro pevnou sazbu po celou dobu splatnosti 5,89 %. Zvýšená sazba je účinná od 22. ledna 2022.

Zároveň se vedení Buřinky rozhodlo zachovat zvýhodněné podmínky pro úvěry na financování družstevního bydlení, a to jak u sazby s fixací na tři roky, tak i u pevné po celou dobu splatnosti úvěru. Spolu se změnou na nezajištěných úvěrech dochází i ke zvýšení úrokové sazby na zajištěných úvěrech o 0,5 procentního bodu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Buřinka zvyšuje úročení úvěrů i vkladů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Snaha Ruska uniknout „defaultu“ se blíží ke konci

Spojené státy tento týden ukončily platnost výjimky, která umožňovala americkým investorům inkasovat splátky ruského státního dluhu. Kličkování Ruska před „defaultem“ (nesplácením státního dluhu, pozn. red.) se tak …

Nadešla hodina ruského bankrotu?

Pravděpodobnost ruského bankrotu se dneškem citelně zvyšuje. Americké ministerstvo financí totiž ve středu těsně po půlnoci newyorského času, zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB