Novinky v osobních financích: Většina Čechů čte pořádně úvěrové smlouvy, třetina je s tím hotova do pěti minut

Tento týden nás v redakci zaujalo, že sedm z deseti lidí pročítá smlouvu nejméně hodinu a 85 procent rozumí podmínkám smlouvy. Pro ještě snazší porozumění smluv by téměř polovina lidí ocenila zvýraznění klíčových pasáží. Vyplývá to z marketingového šetření společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.
Z „průzkumu“ vyplynulo, že 47 procentům dotazovaných by pomohlo zvýraznění klíčových pasáží v textu smlouvy, 36 procent lidí by ocenilo menší množství využívání odborných výrazů a téměř čtvrtina by byla vděčna za větší písmo. Ilustrační foto: Pixabay.com

Smutné ale je, že stále se však najde necelá třetina lidí, která je se čtením smluv hotova do pěti minut, téměř desetina pak dokonce přiznává, že smlouvu nečte vůbec, a pouze necelá čtvrtina uvádí, že si vždy přečte kompletně celou smlouvu.

KB Penzijní společnost informovala, že v aktuální marketingové kampani novým klientům, kteří založí dětské Doplňkové penzijní spoření, nabízí možnost obdržet akční bonus 1 000 korun. Ten lze získat až do konce letošního roku při minimálním měsíčním příspěvku 500 korun. Přispívat dětem na penzijní spoření může kdokoliv z rodiny a výši příspěvku je možné libovolně měnit.

PSALI JSME:
Téměř polovina Čechů do 35 let se finančně nepřipravuje na důchod

Raiffeisenbank uvedla, že spustila čtvrtou generaci aplikace RaiPay pro mobilní platby. Ta nově nabízí jednodušší a bezpečnější přidávání karet, zobrazení čísla karty, její platnosti a CVV kódu nebo zobrazení obchodníků či poskytovatelů předplacených služeb, u kterých je karta uložena v digitální podobě. Nově je možné v aplikaci aktivovat také ověření uživatele před platbou.

Fintech Mallpay od ČSOB se rozhodl konkurovat oblíbeným cestovním platebním kartám a nabídnout (zatím jen do konce prázdnin, pozn. red.) jeden z nejlepších kurzů na zahraniční měny na trhu. Kurzový lístek ČSOB dokáže snížit ještě o tři procenta. Akce platí pro všechny držitele Mallpay karet a vztahuje se na všechny platby v zahraniční měně.

PSALI JSME:
Na dovolené raději platíme v hotovosti. Víme proč

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace v eurozóně pravděpodobně za vrcholem

HICP inflace v eurozóně v listopadu poklesla z říjnových 10,6 procenta meziročně na rovných deset procent. Za tržním odhadem ve výši 10,4 procenta tak mírně zaostala. Zpomalení celkové inflace šlo hlavně na vrub …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB