Novinky v osobních financích: Zdražují úvěry, hypotéky a povinné ručení

Zdražují spotřebitelské úvěry, hypotéky a povinné ručení. To je stručné shrnutí zpráv z bank a dalších finančních domů, které jsme tento týden obdrželi do redakční počty. Začněme nejprve zprávami o zdražování.
Česká spořitelna je zároveň zemí v rámci skupiny Erste, která kovovou kartu klientům nabízí. Foto: Česká spořitelna

Portál Hyponamíru.cz informoval, že na začátku října zvedly první čtyři banky v Česku úrokové sazby hypoték: Komerční banka a UniCredit Bank zvýšily sazby o 0,2 procentního bodu, Česká spořitelna a Raiffeisenbank o 0,1 procentního bodu. Zájemci o novou hypotéku či refinancování té stávající zaplatí o několik stokorun měsíčně navíc.

Společnost Broker Consulting uvedla, že průměrná sazba spotřebitelských úvěrů v říjnu 2019 dosáhla hranice 6,60 %, p. a., meziročně tak klesla o 0,19 procentního bodu. Oproti září se naopak zvýšila o 0,15 %. Firma rovněž informovala, že od konce prázdnin došlo ke zdražení průměrné ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinného ručení) o 2,3 %.

Česká spořitelna informovala, že ve spolupráci s Mastercard jako první banka na českém trhu začne vydávat bezkontaktní kovové platební karty. Kovovou kartu Mastercard World Elite Metal mohou od konce října získat klienti služby Erste Private Banking. Česká spořitelna je zároveň první zemí v rámci skupiny Erste, která kartu klientům nabízí.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích říjen: Plošné zlevňování hypoték

Expobank CZ informovala, že její klienti mohou od 1. listopadu získat jako dárek stříbrnou uncovou investiční minci s motivem Českého lva pro rok 2019. Banka je rozdá všem svým klientům, kteří si v rámci NEO účtu nově sjednají takzvané Zlaté spoření České mincovny s minimální měsíční splátkou 1 500 korun a délkou spoření pět let.

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) uvedla, že prodlužuje akci na všechny nově sjednané smlouvy o stavebním spoření. Ty je možné uzavírat zdarma až do 20. prosince 2019. Zájemci si mohou sjednat stavebko bez poplatku za uzavření. Tato nabídka je pro smlouvy s cílovou částkou 200 tisíc korun a platí pro všechny tarify. Tedy jak na spoření pro dospělé, tak na spoření pro děti a mladé do 25 let včetně s pevnou úrokovou sazbou 1,5 % ročně.

Společnost Volkswagen Financial Services informovala o on-line „nákupní galerii“ Startbox, která v sobě spojuje pohodlný výběr kdykoliv a odkudkoliv podle uživatelských preferencí, aniž by zájemce musel znát cenu vozu nebo motorizaci, a následně složitě zjišťovat měsíční splátku v klasické úvěrové kalkulačce.

Wüstenrot nabízí nově hypotéku pro mladé s dobou splatnosti 40 let. Finanční skupina navíc nabízí i nejvyšší hranicí výstupního věku u nás, kdy klienti mohou úvěr splácet až do 75 let věku. Tento hypoteční úvěr mohou využít mladí do 35 let, a to u produktů Hypotéka pro vlastní bydlení, Hypotéka REFIN a Hypotéka dopředu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Lepší bankovní služby pro neslyšící a nevidomé

  1. Konečně mi to vysvětlily že demokracie je jen o zdražování
    (To je jako když šéf přijede novým autem a zaměstnanci si ho prohlíží a šéf říká když víc máknete tak si koupím ještě jedno)

  2. Přesně tak, co bychom taky chtěli od té demokracie jiného. Já jen ze všech stran slyším jak se máme tak dobře jako ještě nikdy.Tak si toho važme.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Novinky v osobních financích: Rok od spuštění Apple Pay

Zrekapitulovali jsme nejzajímavější tiskové zprávy ze světa osobních financí, které nám do redakce uplynulý týden přistály v redakční poště. Několik zpráv připomnělo, že vloni 19. února byla v České republice …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Z Česka bude brzy holina

Budou-li lesy umírat dál takovým tempem, jako poslední dva roky, tak se až na výjimky z Česka stane holina. A to se …
Rolovat nahoru