Novinky v osobních financích: Změnit banku už lze i v mobilní aplikaci

Nejpilnější, pokud jde o novinky v osobních financích, které jsme tento týden do redakce obdrželi, je jednoznačně Equa bank. Ta jednak informovala, že od poloviny září k ní lze převést účet z jiné banky pomocí její mobilní aplikace. Banka pak zajistí převod trvalých příkazů a dalších plateb.
Změnit banku už lze i v mobilní aplikaci. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Klient si nejprve musí do mobilu nainstalovat bankovní aplikaci a pak už stačí, aby v ní uvedl číslo svého účtu v původní bance, termín, kdy má k převodu dojít. Vše ostatní prý zajistí Equa bank sama. Také za klienta zařídí nejen uzavření účtu v původní bance a převod zbývajícího zůstatku, ale i převedení trvalých příkazů, svolení s inkasem či SIPO platbami. Podle informací banky její mobilní aplikaci aktuálně využívá více než polovina aktivních klientů.

Equa bank dále informovala, že prodlužuje „poplatkové prázdniny“ o další měsíc a až do konce října umožňuje investovat bez vstupního poplatku do 37 korunových fondů, které nabízí.  Tyto fondy pokrývající globální i regionální akciové a dluhopisové trhy od renomovaných a důvěryhodných správcovských společností – BNP Paribas AM, Fidelity a NN IP.

ČSOB se pochlubila, že jako první z tuzemských bankovních domů přináší na český trh ekologickou platební kartu. Klienti banky mohou od října platit v obchodech a na internetu ekologickou platební kartou, která ušetří 3,2 gramu průmyslového plastového odpadu a sníží uhlíkovou stopu o sedm gramů oxidu uhličitého. Tuto možnost získají ti, co si nově otevřou účet Plus Konto. V budoucnu začne banka obměňovat karty i dalším klientům.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Moneta jde výrazně dolů s úrokovými sazbami hypoték

Fondee, investiční startup, seznámil s výsledky průzkumu, jak se první vlna pandemie koronaviru a s ní související omezení podepsaly na finančním zdraví českých domácností. Finanční dopad zaznamenala téměř třetina Čechů. Osm procent dotazovaných přišlo o práci, dalším dvaceti procentům se pak snížil příjem, 43 procenta respondentů musela sáhnout do úspor. Úvěrem musela situaci řešit čtyři procenta Čechů.

Slavia pojišťovna informovala, že v době neustále se měnících podmínek pro cestování ve spolupráci s asistenční službou Click2Claim přišla s dalším rozšířením svých služeb v rámci cestovního pojištění. Nově tak cestující mohou využít veškerý asistenční servis nonstop.  Zároveň dochází také k rozšíření asistence v souvislosti s refundací letenek v případě zrušených letů.

Uniqa pojišťovna informovala, že znovu inovovala životní program Domino. Pojišťovna se zaměřila zejména na optimalizaci krytí pro případ závažných stavů po úrazu či nemoci u dospělých i dětí a na zjednodušení požadavků zkoumání zdravotního stavu při sjednání pojištění a administrativy po pojistné události. Zavádí rovněž slevu u klientů s vyšším pojistným, nebo zvýhodněnou progresi u pojistného plnění z úrazového pojištění.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Hmatatelné drahé kovy a spoření do matrace

×
  1. Měla bych dotaz, jestliže jsem klientem Equa bank a KB, kde bych svůj účet chtěla zrušit, je možné to přes EB zařídit? Nebo je tato funkce převedení účtu pouze pro nové zákazníky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Daňové přiznání bude možné podat o měsíc později

Zatím jen o měsíc stát prodlouží termín pro podání daňového přiznání. Pokud lidé volí papírovou podobu pro přiznání daní z příjmů, bude ho možné podat bez sankce do 3. května, v elektronické verzi až do 1. června.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru