Nový portál stalezijeme.cz má pomoci živnostníkům a řemeslníkům v době pandemie nemoci COVID-19

Právě v těchto dnech, které jsou pro mnohé živnostníky a řemeslníky skutečně nelehké, byl spuštěn portál Stáležijeme (stalezijeme.cz). Jeho cílem je pomoci především těm, kteří se ocitli v nepříznivé situaci např. uzavřením provozovny kvůli aktuální situaci kolem pandemie onemocnění COVID-19. Pro všechny uživatele portálu je služba samozřejmě zcela zdarma. Celý nápad vznikl v agentuře Dorland, která celý portál připravila a provozuje na vlastní náklady. Záštitu nad projektem převzal Svaz měst a obcí České republiky.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Uvědomujeme si, do jak složité situace se vzhledem k současným podmínkám dostalo mnoho řemeslníků a živnostníků, kteří ze dne na den museli uzavřít své provozovny. Tito lidé po fázi, kdy bylo nejdůležitější zajistit zdraví své i svých nejbližších, začali řešit i ekonomické důsledky této situace. Právě portál stalezijeme.cz jim chce pomoci. Lidé i nadále nabízejí své služby, i když jinou formou, ale nevědí, jak tuto informaci dostat k těm, kteří by jejich služby rádi využili. V této době tak chceme pomoci opět nastartovat nabídku a poptávku po službách malých a středních podnikatelů,“ vysvětluje Markéta Vesecká, CEO agentury Dorland.

Nad projektem převzal záštitu Svaz měst a obcí České republiky, kromě něj přislíbila pomoc s propagací také Asociace komunikačních agentur (AKA), jejímž je Dorland zakládajícím členem. „K podpoře se přidali i naši klienti, např. SYNERGIE nebo NOVACLOUD, za což ji velmi děkujeme,“ doplňuje Markéta Vesecká.

Jak vše funguje?

Portál Stáležijeme (stalezijeme.cz) má za úkol propojit drobné živnostníky či řemeslníky a zájemce o jejich služby. I když se mnohé provozovny musely uzavřít, neznamená to, že nefungují, ale lidé to často nevědí.

Kdo chce nabídnout své služby, jednoduše se zaregistruje do systému a vyplní kontaktní údaje. Poptávající zase vyhledá v menu druh služby (např. výuka, služby a řemesla, dům, byt a zahrada aj.), podle mapy najde nejbližšího poskytovatele včetně kontaktu a dohodne si službu přímo – telefonem nebo e-mailem. Za registraci ani zprostředkování služeb se neplatí žádné poplatky.

Veškeré informace najdou poskytovatelé i poptávající na www.stalezijeme.cz.

Zásady bezpečnosti s ohledem na aktuální situaci naleznete na webech Ministerstva zdravotnictví ČR (www.mzcr.cz) a www.okoronaviru.cz.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.