Novým finančním ředitelem YIT Stavo se stal Lubomír Drenčak

Personálie
Na post finančního ředitele v developerské společnosti YIT Stavo, která se zařadila mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze, nastoupil v lednu Lubomír Drenčak. Má desetiletou praxi ve finančnictví, převážně v oblasti nemovitostí, stavebnictví a výroby.
Novým finančním ředitelem YIT Stavo se stal Lubomír Drenčak. Foto: YIT Stavo

Ve funkci, jak finská developerská společnost uvedla v tiskové zprávě, nahradí dosavadní ředitelku Helenu Thérovou, která nadále zůstává ve vedení společnosti YIT a na pozici poradce se bude věnovat plánování a controllingu.

Lubomír Drenčak (34) odstartoval svou pracovní kariéru v poradenské společnosti KPMG, která poskytuje služby v oblasti auditu, daní, poradenství a práva. Za celkem devět let se zde vypracoval na manažera a vedl tým během auditních zakázek zaměřených na lokální a IFRS výkazy v odvětví nemovitostí, průmyslové výroby a infrastruktury.

PSALI JSME:
Developerská společnost YIT zvýšila obrat na téměř dvě miliardy korun

Poté rok působil jako finanční manažer pro českou odnož rakouského stavebního koncernu PORR. Jako finanční ředitel YIT Stavo bude mít Drenčak, komplexní zodpovědnost za oblast financí a jejich strategického řízení.

Drenčak je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, kde získal magisterský titul v oboru Podniková ekonomika a management. Předtím absolvoval výměnný pobyt na Univerzitě Britské Kolumbie v Kanadě. Mezi jeho koníčky patří trávení času s rodinou, běh a horská turistika. Drenčakovy běžecké výsledky jsou dostupné na serveru behej.com, kde je zaregistrovaný ještě za slovenský KPMG Running Club.

PSALI JSME:
V Česku pracuje rekordní počet Slováků. Češi se na Slovensko za prací neženou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB