Novým finančním ředitelem YIT Stavo se stal Lubomír Drenčak

Na post finančního ředitele v developerské společnosti YIT Stavo, která se zařadila mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze, nastoupil v lednu Lubomír Drenčak. Má desetiletou praxi ve finančnictví, převážně v oblasti nemovitostí, stavebnictví a výroby.
Novým finančním ředitelem YIT Stavo se stal Lubomír Drenčak. Foto: YIT Stavo

Ve funkci, jak finská developerská společnost uvedla v tiskové zprávě, nahradí dosavadní ředitelku Helenu Thérovou, která nadále zůstává ve vedení společnosti YIT a na pozici poradce se bude věnovat plánování a controllingu.

Lubomír Drenčak (34) odstartoval svou pracovní kariéru v poradenské společnosti KPMG, která poskytuje služby v oblasti auditu, daní, poradenství a práva. Za celkem devět let se zde vypracoval na manažera a vedl tým během auditních zakázek zaměřených na lokální a IFRS výkazy v odvětví nemovitostí, průmyslové výroby a infrastruktury.

Poté rok působil jako finanční manažer pro českou odnož rakouského stavebního koncernu PORR. Jako finanční ředitel YIT Stavo bude mít Drenčak, komplexní zodpovědnost za oblast financí a jejich strategického řízení.

Drenčak je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, kde získal magisterský titul v oboru Podniková ekonomika a management. Předtím absolvoval výměnný pobyt na Univerzitě Britské Kolumbie v Kanadě. Mezi jeho koníčky patří trávení času s rodinou, běh a horská turistika. Drenčakovy běžecké výsledky jsou dostupné na serveru behej.com, kde je zaregistrovaný ještě za slovenský KPMG Running Club.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB