Novým partnerem Pale Fire Capital se stává Jiří Ponrt

Skupina Pale Fire Capital (PFC) od září rozšiřuje svou partnerskou strukturu, pátým členem se stává Jiří Ponrt. Ten od listopadu loňského roku v pozici finančního ředitele řídí finance skupiny a vede nově vytvořené finanční a analytické týmy.
Novým partnerem Pale Fire Capital se stává Jiří Ponrt. Foto: Pale Fire Capital

Jiří Ponrt má mnohaleté zkušenosti nejen s finančním řízením firem z různých odvětví. V Pale Fire Capital Ponrt za deset měsíců vybudoval finanční a analytické týmy. Každý člen finančního týmu zároveň působí i jako CFO pro vybrané firmy v portfoliu. Součástí této pozice je však i business v celé komplexitě, CFO často funguje i jako COO nebo partner pro CEO – primárně ve větších firmách, kde je míra komplexity vyšší.

Analytický tým pak pomáhá s vyhledávání nových investičních příležitostí v rámci private equity, hledá nové příležitosti i pro investování na kapitálových trzích a aktivně pomáhá ve firmách i s konkrétními problémy.

„Za deset měsíců u nás si Jirka získal naši plnou důvěru. Vybudoval téměř od nuly silné finanční i analytické týmy a neustále další posily do obou týmů hledáme. Zároveň prokázal schopnost budovat s námi silnou finanční skupinu stylem, který se nám osvědčil jako úspěšný. Oba týmy jsou pro náš další růst zásadní a přinášejí velkou hodnotu celé skupině,“ komentuje situaci Dušan Šenkypl, partner Pale Fire Capital.

„Vize zakladatelů PFC budovat silné firmy působící daleko za hranicí české kotliny formou aktivní participace na jejich řízení je obrovskou příležitostí učit se a růst. Věřím, že jsem za těch pár měsíců strávených nad finančním rozvojem portfolia svou odbornost a kvalifikaci dostatečně prokázal. Jsme ale teprve na začátku, celá skupina PFC má velké plány dále se rozšiřovat a růst,“ uvedl Jiří Ponrt, CFO skupiny PFC.

Jiří Ponrt vystudoval VŠE v Praze a ACCA. Zkušenosti s finančním řízením, dynamickým prostředím či implementací inovativních služeb doma i v zahraničí nasbíral například v Alza.cz, kde vedl sedm a půl roku finance, vybudoval zde více než stočlenný pracovní tým a spadaly k němu i aktivity pro deset evropských trhů, nebo ve skupině Danone/Nutricia či CK Fischer. Za své aktivity byl Ponrt oceněn – v roce 2016 se umístil v prestižní soutěži TOP CFO v České republice na 2. místě, o rok později na 3. místě.

Jiří Ponrt je ženatý, má dvě děti. Odpočívá aktivně při sportu, rád jezdí na horském kole, plave, lyžuje a cestuje – jako klasický „batůžkář“ nejraději mimo turistické oblasti.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB