Nutí vás špatné zprávy k větším úsporám?

Vždy když slyším špatné zprávy, začnu přemýšlet o budoucnosti a o svých dětech. O tom, co je čeká a co pro ně můžu udělat, abych jim zajistila lepší budoucnost. Bohužel špatných zpráv je čím dál tím více. Stačí si pustit večerní zpravodajskou relaci a už se to na nás chrlí – uprchlická krize, teroristické útoky, lokální vojenské konflikty… Jenže i ty už dávno přesáhly mez „lokálnosti“. Vše, co se v dnešním globalizovaném světě stane, má do určité míry mezinárodní dosah a širší globální souvislosti. Vše je propojeno se vším. Jenže co si v takové nejistotě počít?

Když přemýšlím o tom, jak do budoucna co nejlépe zabezpečit své děti, nemůžu se vyhnout úvahám o financích. Jak spořit a kam nejlépe investovat? Které je to nejlepší spoření? A jaká investice mi přinese maximální zhodnocení peněz? A je maximální zhodnocení peněz to hlavní, čeho chci dosáhnout? Obávám se o hodnotu peněz v budoucnu, možná je tedy nejlepší spoření takové, které mi na prvním místě zajistí, že mé úspory svou hodnotu časem neztratí.

Negativní zprávy na mne působí rozporuplně. Na jednu stranu mám tendenci usilovněji přemýšlet o tom, jaké by bylo to nejlepší spoření a nejlepší investice, na druhou stranu ztrácím důvěru ve smysl úspor a peníze v budoucnosti jako takové. Nevím, co si počít. Je lepší rozhodnout se pro spoření do zlata a nákup investičního zlata, které si svou hodnotu už dlouho uchovává? Je nejlepším způsobem, jak investovat, nákup nemovitého majetku? Nebo je snad nejlepší peníze utratit hned (a užít si dokud to jde) než o ně jednou zcela přijít? Také můžu popřemýšlet nad tím, jak investovat do vzdělání svých dětí, to jim snad nikdo nevezme… Napadá mne celá řada podobných otázek a úvah.

A jak působí špatné zprávy na vás? Uvažujete, jak spořit, nebo naopak více utrácíte?

ZLATO.cz

Zdroj: Tisková zpráva

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *