Nutí vás špatné zprávy k větším úsporám?

Vždy když slyším špatné zprávy, začnu přemýšlet o budoucnosti a o svých dětech. O tom, co je čeká a co pro ně můžu udělat, abych jim zajistila lepší budoucnost. Bohužel špatných zpráv je čím dál tím více. Stačí si pustit večerní zpravodajskou relaci a už se to na nás chrlí – uprchlická krize, teroristické útoky, lokální vojenské konflikty… Jenže i ty už dávno přesáhly mez „lokálnosti“. Vše, co se v dnešním globalizovaném světě stane, má do určité míry mezinárodní dosah a širší globální souvislosti. Vše je propojeno se vším. Jenže co si v takové nejistotě počít?

Když přemýšlím o tom, jak do budoucna co nejlépe zabezpečit své děti, nemůžu se vyhnout úvahám o financích. Jak spořit a kam nejlépe investovat? Které je to nejlepší spoření? A jaká investice mi přinese maximální zhodnocení peněz? A je maximální zhodnocení peněz to hlavní, čeho chci dosáhnout? Obávám se o hodnotu peněz v budoucnu, možná je tedy nejlepší spoření takové, které mi na prvním místě zajistí, že mé úspory svou hodnotu časem neztratí.

Negativní zprávy na mne působí rozporuplně. Na jednu stranu mám tendenci usilovněji přemýšlet o tom, jaké by bylo to nejlepší spoření a nejlepší investice, na druhou stranu ztrácím důvěru ve smysl úspor a peníze v budoucnosti jako takové. Nevím, co si počít. Je lepší rozhodnout se pro spoření do zlata a nákup investičního zlata, které si svou hodnotu už dlouho uchovává? Je nejlepším způsobem, jak investovat, nákup nemovitého majetku? Nebo je snad nejlepší peníze utratit hned (a užít si dokud to jde) než o ně jednou zcela přijít? Také můžu popřemýšlet nad tím, jak investovat do vzdělání svých dětí, to jim snad nikdo nevezme… Napadá mne celá řada podobných otázek a úvah.

A jak působí špatné zprávy na vás? Uvažujete, jak spořit, nebo naopak více utrácíte?

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Brzdou rozvoje hotelů je nedostatek prémiových nemovitostí

Analýza
Boom v hotelovém odvětví regionu střední a východní Evropy (CEE) pokračuje. Objem investic zde loni dosáhl 800 milionů eur. Oproti předloňskému roku jde však o mírný pokles. Hlavním důvodem je skutečnost, že setrvalý zájem investorů o hotely v hlavních městech regionu nelze uspokojit kvůli nedostatku prémiových nemovitostí na trhu.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru