Nvidia hvězdou letošního roku

Názor
Společnost Nvidia i nadále vyráží dech a zastínila ostatní jako jednoznačná hvězda roku 2023, která od začátku roku raketově vzrostla o úžasných více než 180 procent. Nechává Metu v prachu a s neuvěřitelným 119% nárůstem si nárokuje druhé místo mezi akciemi indexu S&P 500.
Navzdory vysoké ceně akcií nevykazuje nadšení kolem společnosti Nvidia žádné známky poklesu, což podtrhuje trvalý zájem investorů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Na třetím místě je AMD s působivým nárůstem 93 procent. Zatímco celkový index S&P 500 sotva dosáhl skromného zisku necelých deseti procent, tito lídři v oboru si vytvořili značný odstup od tržního průměru.

To však není vše. Společnost Nvidia nyní překonala milník bilionové tržní kapitalizace, čímž se připojila k elitnímu klubu, který čítá pouze devět členů v historii, a stala se tak vůbec první polovodičovou společností, které se takového úspěchu podařilo dosáhnout.

I přes neúměrně vysoké ocenění společnost Nvidia nadále překvapuje a přitahuje pozornost investorů.

PSALI JSME:
Nvidia překonala očekávání

Překonala očekávání a šokovala analytiky revizí fiskálního roku směrem vzhůru, nedávno představila nové produkty na veletrhu Computex 2023 a zapojila se i do konstrukce superpočítačů.

Navzdory vysoké ceně akcií nevykazuje nadšení kolem společnosti Nvidia žádné známky poklesu, což podtrhuje trvalý zájem investorů.

S tím, jak se umělá inteligence rozšiřuje a výpočetní výkon stále roste, jsou možnosti pro podniky a celou společnost jednoduše ohromující. Slibuje to budoucnost nevídaných inovací, efektivity a možností, je však třeba opatrnosti, abychom nelétali příliš blízko slunce a nespálili se.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Anatomie překvapivě dobrého čtvrtletí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Největší evropskou firmou se stal Novo Nordisk

Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk se v pátek stala největší evropskou firmou podle tržní hodnoty. Její tržní hodnota v úvodu pítečního burzovního obchodování přesáhla úroveň v přepočtu 9 350 miliard …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB