O úvěr do 50 000 Kč nejčastěji žádají lidé do 25 let

O půjčky je největší zájem mezi mladou generací. Oproti starší generaci nemají mladí lidé ještě dostatek finančních úspor, a tak nejen nenadálé životní situace musí řešit půjčkami. Nejčastěji si sjednávají půjčky do 50.000 Kč. Co se pohlaví týká, pak si ženy a muži nemají co vyčítat. Ti jsou na tom v úvěrování stejně.

„Prostřednictvím finančního portálu Půjčka.co žádají nejčastěji o úvěr mladí lidé kolem 20 let. Oproti lidem starším 56 let až sedmkrát častěji,“ říká Michal Bajer z webu Půjčka.co. Dostupná data jeho slova jen potvrzují. Zatímco lidí nad 56 let, kteří žádají o půjčku, je sotva 5,30 %, svobodných mladých lidí v letech 18 až 25 let je téměř 40 %.

O zhruba 10 % méně žádá pak třicátníků, o 20 % méně čtyřicátníků a o 30 % méně padesátníků. Konkrétně tedy přes srovnávač půjčka.co zažádalo o sjednání úvěru:

– 28,30 % lidí ve věku 26 až 35 let,

– necelých 18 % lidí ve věku 36 až 45 let,

– 8,60 % lidí ve věku 46 až 55 let.

Mladým lidem chybí nejen dostatečná finanční rezerva

Z dat jasně vyplývá, že mladí lidé se více zadlužují než střední generace a lidé před důchodem. Za tímto počínáním může stát jak prozatím nedostatečná finanční rezerva, která by řešila nenadálé výdaje, tak i potřeba zařizování. Dvacátníci často stojí na prahu dospělosti, kdy nemají vlastní bydlení a jejich příjmy v zaměstnání nedosahují ještě takové výše, jako u jejich zkušenějších kolegů.

„Největší zájem je o úvěry od 10.000 Kč do 50.000 Kč. Co se v porovnání žádostí od mužů a žen týká, ty jsou velmi vyrovnané. Žen přes finanční portál Půjčka.co zažádalo o půjčku 51,10 %, mužů 49,90 %,“ dodává Michal Bajer.

Web Půjčka.co ale neumožňuje jen nezávazně zažádat o úvěr, prostřednictvím finančního portálu si lze i půjčky porovnat a vybrat tu nejvýhodnější. Díky online srovnání žadatel získá přehled o aktuálních nabídkách od ověřených společností poskytujících půjčky. Podle úroku, RPSN, splatnosti a výše půjčky si pak může každý vybrat tu pravou.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Firmy dokáží generovat nové nápady, ale nedokáží je uvádět do praxe

Studie Cass Business School a společnosti VMware odhaluje problémy, se kterými se podniky potýkají při realizaci inovací. Neschopnost přetavovat nápady v nové produkty, služby a strategie potřebnou rychlostí vystavuje firmy riziku selhání. Vyplývá to z nové studie, kterou zpracovala ekonomická škola Cass Business …

Světové ekonomické fórum ocenilo továrnu Rakona jako výrobní podnik budoucnosti

Na základě roční studie zkoumající více než 1000 provozoven zvolilo Světové ekonomické fórum rakovnický závod Rakona společnosti P&G jako jednu z 9 pokročilých továren – průkopníků 4. průmyslové revoluce. Závod Rakona byl oceněn především díky jeho komplexní synchronizaci: webová analytická simulace s možností …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru