O úvěr do 50 000 Kč nejčastěji žádají lidé do 25 let

O půjčky je největší zájem mezi mladou generací. Oproti starší generaci nemají mladí lidé ještě dostatek finančních úspor, a tak nejen nenadálé životní situace musí řešit půjčkami. Nejčastěji si sjednávají půjčky do 50.000 Kč. Co se pohlaví týká, pak si ženy a muži nemají co vyčítat. Ti jsou na tom v úvěrování stejně.

“Prostřednictvím finančního portálu Půjčka.co žádají nejčastěji o úvěr mladí lidé kolem 20 let. Oproti lidem starším 56 let až sedmkrát častěji,” říká Michal Bajer z webu Půjčka.co. Dostupná data jeho slova jen potvrzují. Zatímco lidí nad 56 let, kteří žádají o půjčku, je sotva 5,30 %, svobodných mladých lidí v letech 18 až 25 let je téměř 40 %.

O zhruba 10 % méně žádá pak třicátníků, o 20 % méně čtyřicátníků a o 30 % méně padesátníků. Konkrétně tedy přes srovnávač půjčka.co zažádalo o sjednání úvěru:

– 28,30 % lidí ve věku 26 až 35 let,

– necelých 18 % lidí ve věku 36 až 45 let,

– 8,60 % lidí ve věku 46 až 55 let.

Mladým lidem chybí nejen dostatečná finanční rezerva

Z dat jasně vyplývá, že mladí lidé se více zadlužují než střední generace a lidé před důchodem. Za tímto počínáním může stát jak prozatím nedostatečná finanční rezerva, která by řešila nenadálé výdaje, tak i potřeba zařizování. Dvacátníci často stojí na prahu dospělosti, kdy nemají vlastní bydlení a jejich příjmy v zaměstnání nedosahují ještě takové výše, jako u jejich zkušenějších kolegů.

“Největší zájem je o úvěry od 10.000 Kč do 50.000 Kč. Co se v porovnání žádostí od mužů a žen týká, ty jsou velmi vyrovnané. Žen přes finanční portál Půjčka.co zažádalo o půjčku 51,10 %, mužů 49,90 %,” dodává Michal Bajer.

Web Půjčka.co ale neumožňuje jen nezávazně zažádat o úvěr, prostřednictvím finančního portálu si lze i půjčky porovnat a vybrat tu nejvýhodnější. Díky online srovnání žadatel získá přehled o aktuálních nabídkách od ověřených společností poskytujících půjčky. Podle úroku, RPSN, splatnosti a výše půjčky si pak může každý vybrat tu pravou.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Ojetý vůz jako vánoční dárek? Proč ne, v prosinci jsou nejnižší ceny v roce

Nevěřte dědečkovi, že na popojíždění na chalupu je jeho stará stodvacítka ještě dost dobrá, ani synovi, že mu zatím stačí moped. Je jen málo věcí, které by jim na Vánoce udělaly větší radost než klíče od vozu, třeba i ne úplně nového. A možná by nakonec ani nemuselo tolik stát: právě na konci roku jsou ceny …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru