Ocenění pro nejlepší centrum sdílených služeb dorazilo do Česka. Získala ho společnost Pfizer

Pražské finanční centrum sdílených služeb farmaceutické společnosti Pfizer získalo ocenění Asociace evropských sdílených služeb pro nejlepší centrum sdílených služeb provozované americkou společností v České republice. V hodnocení porota posuzovala výsledný přínos evropských center pro mateřskou společnost, a to z pohledu jak finančního, tak efektivity či kvality pracovní síly.

Výroční ceny Asociace evropských sdílených služeb se vyhlašují od loňského roku. Na finální seznam se v několika kategoriích podařilo dostat celkem 33 americkým společnostem, které mají centra sdílených služeb ve střední a východní Evropě. Mezi těmito finalisty byly například Whirlpool, IBM, Citibank, UNICEF, Pfizer, IBA, Western Union, AB InBev nebo DXC Technology. Do finální trojice nejvýznamnějších amerických investorů v oblasti sdílených služeb v České republice se probojovaly technologická společnost DXC Technology, biofarmaceutická společnost Pfizer a pivovarnicko-nápojářská společnost Anheuser-Busch InBev.

Mám velkou radost, že ze všech amerických korporací působících v České republice se podařilo cenu získat právě našemu centru,“ říká KyRic Tucker, ředitel pražského finančního centra sdílených služeb společnosti Pfizer. „Od vzniku centra v roce 2014 jsme prošli dynamickým vývojem, počet zaměstnanců je šestkrát vyšší a celkem jsme do rozvoje centra investovali téměř 300 milionů korun. Naše pražské centrum sdílených služeb je jedním z pěti, která společnost Pfizer ve světě,“ dodá Tucker, který jej vede od roku 2015. Další čtyři taková tradiční centra sdílených služeb má společnost Pfizer v Irsku, USA, Číně a na Kostarice.

Finanční centrum sdílených služeb v Praze nabízí širokou škálu účetních řešení podporujících strategická a operační rozhodnutí finančních aktivit a zároveň hraje klíčovou roli při financování transformačních aktivit, jako jsou například fúze či akvizice. našem týmu pražského centra pracují především experti v oblasti finančnictví, juniorní a seniorní účetní a analytici. Jedná se o tým 200 lidí, kteří mluví více než 24 jazyky a zodpovídají za podporu finančních operací společnosti Pfizer na 46 trzích napříč Evropou, Afrikou a Blízkým i Středním východem,“ doplňuje Tucker.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak vytvořit efektivní digitální pracoviště?

Právě probíhající pandemie onemocnění Covid-19 tvrdě zasáhla globální ekonomiku a podnikatelský sektor. Mnohé firmy byly z ničeho nic nuceny hledat odpovědi na nové a nepředvídatelné překážky a spousta z nich se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru