Ojetiny: Rodiny stále častěji preferují kombíky a esúvéčka

Rodiny stále častěji preferují kombíky a esúvéčka, vyplývá ze statistik autocenter společnosti AAA Auto, které má redakce FAEI.cz k dispozici. Z celkového objemu prodaných ojetých automobilů za letošní květen byla rodinných vozů více než polovina: 27 procent tvořily kombíky a 25 vozy SUV.
Bezpečnost na silnicích je hlavním tématem posledních let, takže není překvapením, že rodiny s malými dětmi při výběru vozu řeší zejména bezpečnost a volí kombíky nebo SUV. Ilustrační foto: Pixabay.com

Třetím nejprodávanějším typem rodinného vozu je MPV, které tvoří deset procent prodejů v AAA Auto, největšího tuzemského prodejce ojetých vozů. V porovnání dubna s květnem se rodinných aut prodalo o 14,7 procenta více. Od začátku roku do konce května pak podle statistik firmy dokonce o 19,2 procenta více, než loni ve stejném období.

Bezpečnost na silnicích je hlavním tématem posledních let, takže není překvapením, že rodiny s malými dětmi při výběru svého dalšího vozu řeší právě bezpečnost, pohodlí a velikost zavazadlového prostoru. S blížícím se Mezinárodním dnem dětí v květnu tradičně rostla poptávka po rodinných vozech typu kombi, SUV nebo MPV.

Za posledních třicet let se nároky českých rodin značně proměnily. „Zatímco na začátku devadesátých let děti jezdily nepřipoutané a na zadních sedadlech klidně v pěti, dnešní rodiče si něco takového často nedokáží představit. Proto se také rodinné vozy např. bez Isofixu ani neprodávají,“ informovala Karolína Topolová, šéfka skupiny Aures Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA Auto.

PSALI JSME:
Podíl českých maminek, které preferují vůz v automatu, se za desetiletí zdvojnásobil

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Co jste si od moře přivezli? Pokutu!

Mávat nad tím rukou se rozhodně nevyplácí. Kdo dostane v zahraničí pokutu, nejčastěji za dopravní přestupek, měl by se snažit ji zaplatit co nejdříve. Tedy hned na místě oprávněné úřední osobě v hotovosti nebo …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Průlomový verdikt soudu: Stát dělá málo pro ochranu klimatu

Analýza
Městský soud v Praze v průlomovém rozhodnutí vyhověl spolku Klimatická žaloba ČR a dalším žalobcům a nařídil státu urychleně a v souladu s jeho povinnostmi z evropského a mezinárodního práva přijmout nezbytná opatření pro zpomalení klimatické změny. Soudy v Česku tak rozhodly vůbec poprvé v historii.