Pale Fire Capital vydává pětileté dluhopisy

Investiční skupina Pale Fire Capital (PFC), která sází na e-commerce a technologie, se za necelé dva týdny chystá nabídnout cenné papíry ve formě dluhopisů dalším investorům z trhu. Cílem je posílit byznys stávajícího i budoucího firemního portfolia. Redakci o tom informovala ředitelka komunikace skupiny Patricie Šedivá.
Zakládající členové PFC: Zleva Petr Krajíček, David Holý, Jan Barta, Dušan Šenkypl. Foto: Pale Fire Capital

„Hledáme investory, kterým nabízíme bohaté zkušenosti, schopnost analyzovat trendy, přenášet mezioborové know-how. Emise se na trhu objeví 12. října. Dluhopisy budou zhodnoceny pevným úrokovým výnosem ve výši 5,75 % p.a.  se splatností v roce 2026 a budou veřejně obchodovatelné na Burze cenných papírů Praha,“ uvedl partner PFC Jan Barta.

Mandát k umístění střednědobých seniorních dluhopisů získala J&T Banka, která je ihned zařadila do své nabídky investorům. „Dluhopisy s nominální hodnotou ve výši 10 000 Kč jsou určeny investorům, kteří věří rozvoji e-commerce a technologií,“ upřesnil Martin Kopecký z J&T. Pětileté dluhopisy vydá skupina v celkové hodnotě do půl miliardy korun s možností navýšení až do 750 000 000 Kč.

Skupina PFC do konce roku 2020 do portfolia investovala z vlastních zdrojů akcionářů přes 1,1 miliardy korun. K dnešnímu dni tak činí hodnota jistin přijatých půjček od akcionářů 1,54 mld. korun, přičemž se zavázali navýšit je o dalších 200 milionů korun. Portfolio PFC vykazuje i v růstovém režimu kladnou EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů, pozn. red.).

PSALI JSME:
Investoři jásají: Rekordní emise českých firemních dluhopisů

Příběh Pale Fire Capital se píše od roku 2015. Došlo k vybudování řady silných společností, jako např. NetBrokers Holding, jedničku na trhu porovnávacích platforem, kam spadá ePojisteni.cz, SrovnejTo, Superpoistenie.sk či Tarifomat. Nyní do portfolia skupiny patří mj. leader v on-line vyhledávání nábytku Favi.cz nebo aukční portál Aukro.cz.

Pale Fire Capital, má čtyři zakládající členy. Dušan Šenkypl se specializuje na nastavení efektivních organizačních struktur, obchodní týmy a vývoj produktu, David Holý tvoří marketingové strategie portfoliových společností, Jan Barta se věnuje vyhledávání a analýze investičních příležitostí a Petr Krajíček řeší především účetní a daňové aspekty a administrativu firem a transakcí.

Partneři v PFC poskytují strategický nadhled a finanční či marketingovou podporu více než dvaceti firmám. Cílem je zvednout hodnotu portfolia a budovat miliardové firmy. S jejich zakladateli aktivně pracují, pomáhají s expanzí lokálně i na mezinárodní trhy, podporují technologické inovace. Dávají jim příležitost růst, učit se po jejich boku a společně posílit vývoj oblasti e-commerce a technologií.

PSALI JSME:
Aukro mění vlastnickou strukturu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Otakar Brousek: Nesbírání ocenění máme v rodině

Rozhovor
Povídat si s Otakarem Brouskem mladším je radost. Z herce čiší dobrá nálada a pohoda, rád se směje. Ťulda, jak se mu říká, pochází z herecké rodiny, jeho slavný tatínek ho naučil lásce k řízení aut, strýček jej přivedl ke sportu. I když oba Otakarové, starší i mladší, mají za sebou řadu rolí a krásný, nezaměnitelný hlas, na kontě nemají herecké ceny. Třeba ten mladší smůlu protrhne. Hraje jednu z hlavních rolí v …