Pandemie urychlila digitální transformaci

Přes čtyři pětiny IT pracovníků tvrdí, že covid-19 vystavil jejich organizace největšímu tlaku na technologie, s jakým se kdy setkali. Podle téměř tří čtvrtin z nich projekty digitální transformace byly v jejich organizacích schváleny a implementovány v řádech týdnů, přitom dříve by to bylo otázkou let. Vyplývá to z výsledků globální výzkumné studie společnosti AppDynamics (součást společnosti Cisco), která ukazuje jaký dopad má pandemie covid-19 na firemní IT.
Pandemie urychlila digitální transformaci. Ilustrační foto: Pixabay.com

Pozitivní je, že pandemie funguje jako katalyzátor digitální transformace, která se tím výrazně urychluje. Pandemie covid-19 si vyžádala, aby podniky takřka přes noc vstoupily do téměř plně digitálního světa.

Technická oddělení na celém světě se nyní potýkají s rostoucí poptávkou a vzrůstajícím tlakem na urychlení strategie digitální transformace.

Musí poskytnout zákazníkům a zaměstnancům pracujícím na dálku kvalitní digitální servis v době, kdy přežití organizace spočívá na jejich bedrech.

Výzkum AppDynamics odhaluje, že IT pracovníci zažívají tlak ze všech stran, když musí najednou velkému počtu zaměstnanců zpřístupnit práci z domu, zvládat rostoucí zátěž na své sítě a aplikace a zajistit bezpečnost všech informačních technologií, přičemž na sebe navíc přebírají nové role a odpovědnosti.

Výzkum zdůrazňuje, že většina organizací (95 %) během pandemie změnila své technologické priority a 88 % IT pracovníků uvádí, že digitální zákaznická zkušenost je nyní na prvním místě.

IT pracovníci však uvádí, že pro takovou změnu priorit nemají k dispozici potřebné zdroje ani podporu, 80 % z nich přitom má pocit, že nemohli poskytnout optimální zákaznickou zkušenost, protože postrádali dostatečný vhled do výkonu svých IT řešení.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB