Papír je papír. K nové Lítačce si raději schovejte účtenku

Kdo cestujete Městskou hromadnou dopravu (MHD) v Praze nebo dojíždíte autobusy a vlaky (PID, Pražská integrovaná doprava), bděte. Můžete se dostat do komplikací kvůli přechodu na nový systém a rovněž zmatky jsou i s ohledem na nové slevy pro seniory, žáky a studenty. Týká se to zhruba tří milionů cestujících.
Ilustrační foto: Pixabay

Může se stát, že si nabijete Lítačku, ale řidič autobusu nebo průvodčí ve vlaku neuvidí zaplacené pásmo. Přechodná bolest nového systému Lítačka, který odstartoval tento týden v pondělí. Schovávejte si proto nějaký čas raději účtenky. Papír je papír.

Jestliže máte reklamaci nebo potíže s místním přepravcem, dejte to vědět technickému správci systému, městské akciové společnosti Operátor ICT. Volat na nádraží, Českým drahám, autobusovému přepravci nebo třeba na pražský Hrad nemá smysl.

VIDEO AD HERE

Důležité upozornění: Validátory v metru jsou už definitivně vyřazeny. I tento pomníček kauzy Opencard se stává minulostí.

Už koupené kupóny se nevrací

Další věc je sleva na jízdném pro seniory, žáky a studenty ve výši 75 procent. Na vlaky a autobusy platí už ode dneška (od 1. září). Pražská MHD se k tomu připojí od 1. října.

Cestující si kupují měsíční kupóny s tím, že potom si koupí roční už ve slevě. Někteří chtějí vrátit peníze za již zakoupené kupóny, s tím, že pak si je koupí zlevněné. Podle operátorů na informační lince MHD jde o to žádat jen na pracovišti MHD v ulici Na Bojišti, kde se platí pokuty za černé jízdy. Dopravní podnik ale na tyto cestující zatím kašle a nic jim nevrací.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru