Papír je papír. K nové Lítačce si raději schovejte účtenku

Kdo cestujete Městskou hromadnou dopravu (MHD) v Praze nebo dojíždíte autobusy a vlaky (PID, Pražská integrovaná doprava), bděte. Můžete se dostat do komplikací kvůli přechodu na nový systém a rovněž zmatky jsou i s ohledem na nové slevy pro seniory, žáky a studenty. Týká se to zhruba tří milionů cestujících.
Ilustrační foto: Pixabay

Může se stát, že si nabijete Lítačku, ale řidič autobusu nebo průvodčí ve vlaku neuvidí zaplacené pásmo. Přechodná bolest nového systému Lítačka, který odstartoval tento týden v pondělí. Schovávejte si proto nějaký čas raději účtenky. Papír je papír.

Jestliže máte reklamaci nebo potíže s místním přepravcem, dejte to vědět technickému správci systému, městské akciové společnosti Operátor ICT. Volat na nádraží, Českým drahám, autobusovému přepravci nebo třeba na pražský Hrad nemá smysl.

Důležité upozornění: Validátory v metru jsou už definitivně vyřazeny. I tento pomníček kauzy Opencard se stává minulostí.

Už koupené kupóny se nevrací

Další věc je sleva na jízdném pro seniory, žáky a studenty ve výši 75 procent. Na vlaky a autobusy platí už ode dneška (od 1. září). Pražská MHD se k tomu připojí od 1. října.

Cestující si kupují měsíční kupóny s tím, že potom si koupí roční už ve slevě. Někteří chtějí vrátit peníze za již zakoupené kupóny, s tím, že pak si je koupí zlevněné. Podle operátorů na informační lince MHD jde o to žádat jen na pracovišti MHD v ulici Na Bojišti, kde se platí pokuty za černé jízdy. Dopravní podnik ale na tyto cestující zatím kašle a nic jim nevrací.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Zaměstnancům s nízkými příjmy rostou mzdy rychleji

Snižuje se příjmová nerovnost mezi lidmi, kdy zaměstnancům s nízkými příjmy rostou mzdy rychleji než zaměstnancům s vysokými příjmy, komentuje dnes zveřejněné údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) hlavní ekonom BH …

Nejčtenější

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Další zdražení elektřiny se blíží, varuje energetický expert

Rozhovor
Domácnosti se musí připravit na ohlášené zdražení elektřiny od nového roku. Další skokový růst cen by mohl následovat poměrně brzy. „Na evropském trhu se pomalu blížíme k deficitu výkonu, který zřejmě vyvrcholí v letech 2021 až 2022 v souvislosti s odstavením německých jaderných elektráren. A to ceny zase ´nakopne´ vzhůru,“ řekl v rozhovoru pro Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) Jiří Gavor, výkonný …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru