Paralympioniky přijal předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil

Paralympionikům z Letních paralympijských her v Tokiu se dostalo poděkování z úst předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila. Stalo se tak týden po slavnostním přijetí předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radkem Vondráčkem. Tentokrát se ale k medailistům a vybraným členům výpravy přidala i velká část zbylých paralympioniků z Tokia.
Paralympioniky přijal předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil. Foto: Jan Malý

Slavnostní přijetí se zúčastnilo sedm medailistů z paralympiády v Tokiu – Adam Peška, Aleš Kisý, Šárka Musilová, Anna Luxová, Arnošt Petráček, Jiří Suchánek a Petr Svatoš. Jediným chybějícím tak byl omluvený David Drahonínský. K para sportovcům se připojilo i dalších patnáct reprezentantů z Tokia.

Poděkování všem členům výpravy se jako první ujal předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil. Následné slovo si převzala výkonná předsedkyně Českého paralympijského výboru Alena Erlebachová a Lenka Kovářová, ředitelka Vysokoškolského sportovního centra MŠMT České republiky. Úvodní proslovy uzavřela svou řečí Šárka Musilová, která poděkovala za všechny sportovce z Tokia. Pan Miloš Vystrčil následně předal všem reprezentantům pamětní listy a květiny.

„Je strašně hezké, že nás politici slavnostně přijímají. Jsem za to rád, protože jsou handicapovaní sportovci více vidět, a díky tomu máme možnost prosadit se mezi lidmi,“ okomentoval setkání bronzový medailista z Tokia Aleš Kisý.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB