Partnerství SAP a UNICEF: Správné pro společnost, užitečné pro podnikání

Společnost SAP, lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, a UNICEF oznámily tento týden nové globální partnerství. Jeho cílem je podle tiskové zprávy poskytovat mladým lidem ze znevýhodněných komunit kvalitní vzdělání a odbornou přípravu v oblasti pracovních dovedností a osvojování základních dovedností potřebných pro život.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

V současnosti více než jeden z pěti mladých lidí nepracuje a ani se neúčastní vzdělávání nebo jiné odborné přípravy. Neučí se dovednostem, které potřebuje při hledání slušného zaměstnání. Navíc současná rychle se měnící ekonomika vyžaduje stále specializovanější znalosti. Do roku 2030 musí být firmy a společenství na celém světě připraveny udržitelným způsobem začlenit dvě miliardy mladých lidí hledajících zaměstnání do pracovního procesu.

„Cesta mladých lidí k úspěšné budoucnosti v pracovním procesu vede přes kvalitní vzdělání, které je více angažuje a umí je vybavit potřebnými dovednostmi,“ říká Henrietta Fore, výkonná ředitelka UNICEF.

„Mladí lidé patří k těm nejlepším kreativcům, nadšencům a myslitelům na světě. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností SAP při využívání energie a nápadů mladých a současně jim pomoci najít cesty, jak být přínosem pro ekonomiku a společnost.“

„Lidé jsou znepokojeni nerovností příležitostí v dnešní ekonomice,“ říká Bill McDermott, CEO společnosti SAP. Firmy podle něj musí učinit smysluplné kroky ke zvýšení kvalifikace nynějších a budoucích pracovníků, a to bez ohledu na jejich věk a místo kde žijí. SAP se tak společně s UNICEF zaměří na odstartování tohoto procesu přímo ve třídách, kde se vytvářejí základy budoucí profesní dráhy.

„Rozšíříme spolupráci s veřejným sektorem a budeme se soustředit na vytvoření co nejlepšího studijního plánu tak, abychom dobře připravili budoucí pracovníky,“ říká McDermott s tím, že jde o další příklad „dokonalé harmonie mezi tím, co je správné pro společnost, a tím, co je užitečné pro podnikání“.

PSALI JSME:
Lidé více důvěřují firmám než vládám. Rozdíly mezi nejbohatšími a nejchudšími lidmi narůstají

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.