Pátek třináctého nebo prokleté pondělí?

Nejvíce pojistných událostí vzniká první den pracovního týdne, všimla si pojišťovna Allianz. Zkontrolovala totiž statistiky všech pojistných událostí od roku 2015 a výsledek je jednoznačný – v pondělí byste raději měli zůstat doma.
Ilustrační reprofoto: brnenskadrbna.cz

Problémy mohou nastat už cestou do práce. Statistiky pojišťovny za první tři čtvrtiny letošního roku ukázaly, že nejvíce škod z povinného ručení i havarijního pojištění vzniklo právě v pondělí. A zatímco u povinného ručení je počet pondělních škodných událostí dlouhodobě srovnatelný s pátkem, škod z havarijního pojištění bylo za poslední čtyři roky v pondělí vždy suverénně nejvíce z celého týdne.

Pokud se i přesto do práce vydáte a žádná nehoda vás cestou nepotká, stále nemáte vyhráno. Allianz zjistila, že téměř pětina všech pojistných událostí v rámci pojištění podnikatelů a průmyslu od roku 2015 se odehrála v pondělí. Konkrétně přes 19 procent.

Přemýšlíte, co s volným dnem, pokud byste přestali chodit do práce? Allianz rozhodně nedoporučujeme výlety. V letech 2015 – 2017 jí klienti za pondělky naúčtovali nejvíce náhrad škod za léčebné výlohy v rámci cestovního pojištění.

PSALI JSME:
Je tu úplněk. Pozor na zlámané nohy a nabouraná auta

Rizikový nebo průměrný den?

Pojišťovna Generali se naopak v minulosti zaměřila na pátky třináctého. A podle jejích statistik patřil tento pověrami ověnčený den spíše k průměrným, pokud jde o škody mimo silnice. V průzkumech sice řidiči nepřiznali, že by pro ně byl „pátek třináctého“ nějak výjimečným dnem, statistiky pojišťovny ale ukázaly něco jiného: Počet nehod byl v pátek třináctého v průběhu posledních let o 25-40 % vyšší.

Pátek třináctého, tvrdí jeden ze starších průzkumů Generali, nebere většina z nás jako rizikový den, ale ve skutečnosti jím prý je. Například v roce 2015, kdy na nás v kalendáři číhaly celkem tři pátky s třináctkou, měli likvidátoři pojišťovny napilno více než v běžné pátky. Počet nahlášených škod z pojištění občanské odpovědnosti byl téměř dvojnásobný, stejně jako jejich výše.

Otázkou zůstává, zda páteční pojistné události (včetně pátků s třináctkou) nepramení spíše z toho, že myšlenkami jsme už někde na víkendu, a ty pondělní z toho, že jsme se z něj ještě duchem nevrátili.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Pojištění

Prudké navýšení počtu smrtelných dopravních nehod

Celkem 41 smrtelných nehod z povinného ručení – tedy o 58 procent více – řešila v loňském roce pojišťovna UNIQA. Pojišťovna o tom informovala v tiskové zprávě. Také její statistiky potvrzují neblahý celorepublikový …

Pozor, sníh na střeše! Jen varovná cedule nestačí

Zimní období přináší majitelům a správcům budov starosti navíc. Po revizích kotlů a komínů musejí být připraveni na čištění chodníků před budovami od sněhu nebo posypání štěrkem při námrazách. Další povinností je …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru