PČS: Za pojistné události jsme loni klientům vyplatili téměř dvě a půl miliardy korun

Pojišťovna České spořitelny vyplatila loni klientům za pojistné události téměř dvě a půl miliardy korun. Nejvíce peněz klienti čerpali z pojištění denního odškodného a hospitalizace z důvodu úrazu nebo nemoci. Druhou nejvýznamnější částku pojišťovna vyplatila za pojištění smrti. Třetí nejvyšší částku použila na výplatu v případě trvalých následků úrazu. Loni také výrazně vzrostly částky vyplacené za pojištění invalidity a vážných nemocí.

Na výplaty z pojištění denního odškodného a hospitalizace z důvodu úrazu nebo nemoci pojišťovna v minulém roce použila jednu a půl miliardy korun. „Pojištění spojená s úrazy patří k nejvíce sjednávaným rizikům. Vůbec nejčastěji si klienti u nás sjednávají pojištění trvalých následků úrazu. Toto pojištění obsahuje téměř každá naše smlouva a loni jsme za ně klientům vyplatili téměř 400 milionů korun,“ uvádí Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny.

Výrazně, a to o 50 procent, vzrostla částka vyplacená za invaliditu. „Zatímco v roce 2015 jsme v případě invalidity vyplatili 81 milionů korun, loni to bylo už 121 milionů,“ komentuje nárůst Petr Procházka. Nárůst vyplacené částky pojišťovna zaznamenala také v případě pojištění vážných nemocí. „Nejvyšší částka, kterou jsme v loňském roce vyplatili za pojištění vážných nemoci, je jeden milion korun. Klientům jsme ji loni poslali celkem šestkrát. Nejčastěji to bylo v případě cukrovky, rakoviny a infarktu myokardu,“ vypočítává Petr Procházka. Příčinou růstu vyplacených částek je kromě hojnějších případů také častější sjednávání těchto pojištění, klienti se pro tyto případy pojišťují daleko více než v předchozích letech. „Zatím však stále podceňují částky, na které se pojišťují, a tak nejsou jištěni dostatečně. Obecně doporučujeme nastavit jejich výši na dvojnásobek až pětinásobek obvyklého ročního příjmu,“ upozorňuje Petr Procházka.

Vážné nemoci a úrazy, trvalé následky úrazu a invalidita mají zpravidla nejzávažnější dopad na výši rodinného příjmu, proto by pojištění pro tyto případy nemělo chybět v žádné smlouvě životního pojištění. Životní pojistka pak dobře plní svůj hlavní cíl – finančně jistí klienty před dlouhodobým výpadkem příjmu z důvodu dlouhodobého léčení nebo i trvalé pracovní neschopnosti.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V tendru na PR komunikaci ING Bank uspěl Havas

ING Bank na základě výsledků tendru na PR služby v České republice svěřuje nově podporu PR komunikace agentuře Havas. Spolupráce zahrnuje oblast public relations a propojení na další komunikační disciplíny, zejména sociální média, CSR a pořádání eventů.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Nejčastěji škodí voda. Češi podceňují pojištění svých domovů

Analýza
Podpisem pojistné smlouvy považujeme věc za uzavřenou na mnoho let. Tak vypadá klasický scénář spojený s pojištěním nemovitosti a domácnosti. Češi zapomínají své pojistné smlouvy pravidelně kontrolovat, čímž riskují, že pojistné částky po čase již nemusí stačit na krytí případných škod. Jak tedy správně pojistit svůj domov a kdy pojistnou smlouvu aktualizovat?

Investice s vůní benzínu

Kouzlu vozů z dob minulých podléhá stále více lidí, kteří shánějí hlavně socialistické veterány. V tom jim už rok …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru