Penzijní a investiční společnosti AXA se přejmenovaly na UNIQA

15. října 2020 se společnosti AXA v České republice, na Slovensku a v Polsku staly součástí skupiny UNIQA Insurance Group. K dnešnímu dni se podařilo dokončit další etapu začleňování společností AXA do UNIQA na českém trhu.
Logo AXA opouští trh; rebranding obchodních míst a administrativních budov dokončen. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Penzijní a investiční společnost

AXA penzijní společnost a.s. a AXA investiční společnost a.s. se přejmenovaly na UNIQA penzijní společnost, a.s., respektive UNIQA investiční společnost, a.s.

Sídlem obou společností je nyní Praha 6, Evropská 810/136, PSČ 160 00.

Kontaktní telefon do zákaznického a informačního centra je 488 125 125, e-mail [email protected]. Informace lze najít i na www.uniqa.cz.

IČ UNIQA penzijní společnosti, a.s. je 61859818; IČ UNIQA investiční společnosti, a.s. je 64579018.

Pojišťovny

Společnosti AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. budou i nadále ještě vystupovat pod svými obchodními jmény až do sloučení s UNIQA pojišťovnou, a.s., které nastane v průběhu letošního roku. O okamžiku sloučení pojišťoven budeme včas informovat.

Obě pojišťovny AXA už nicméně nebudou od nynějška vystupovat pod logem AXA, které opouští český pojistný trh. Dosavadní obchodní místa a administrativní budovy AXA byly už přeznačeny logem UNIQA. Po přechodnou dobu do sloučení budou pojišťovny AXA používat na písemnostech a tištěných materiálech logo UNIQA Insurance Group, jehož jsou obě součástí.

U obou pojišťoven nicméně došlo k 15. 1. 2021 ke změně sídla: Praha 6, Evropská 810/136,

PSČ 160 00. Ostatní kontaktní údaje zůstávají zachovány u obou AXA pojišťoven:

zákaznická linka 292 292 292, kontaktní e-mail: [email protected], web www.axa.cz.

Společnost AXA životní pojišťovna a.s. má IČ 61859524 a AXA pojišťovna a.s. má IČ 28195604.

Jednotné daňové identifikační číslo

Všechny výše uvedené společnosti v České republice byly zaregistrovány do DPH skupiny UNIQA v České republice a od 1. 1. 2021 používají jednotné DIČ CZ699003142.

Klientský portál

Doposud zákazníci AXA využívali pro náhled na své smlouvy, popřípadě pro zadání změn, klientský portál Moje AXA. Aplikace osobních účtů nyní mění své jméno na Moje UNIQA a je dostupná pro klienty AXA na nové webové adrese moje.uniqa.cz.

Pro přihlášení se použije stejné číslo smlouvy a heslo jako u osobního účtu Moje AXA.

Na smlouvách se nic nemění

Výše popsané změny nemají žádný vliv na závazky a povinnosti ze smluv sjednaných klienty se společnostmi AXA. Smlouvy přebírá UNIQA a platí beze změny. Klienti AXA mohou i nadále využít servis na obchodních místech, kam byli zvyklí chodit doposud. Jsou vyčleněny stále ještě výhradně pro ně.

Výše popsané změny se nijak nedotýkají současných klientů UNIQA pojišťovny.

×
  1. Tohle se děje v ČR opakovaně kdy pojištovnu,která má nejlevnější pojištění koupí druhá pojištovna a následuje zdražení.Tohle se stalo z ČPP,kterou koupila Česká pojištovna a ihned nastalo zdražení a naše rodina utekla k pojištovně AXA,která už taky končí.Levný Direct byl už nějakou dobu zrušený a zase funguje.Je to katastrofa co se tu děje.Brzo nebude člověk schopen zaplatit ani povinné ručení,když pojištovny co mají rozumnou cenu neustále končí a kupují je ti z nejdražším pojištěním.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Salutem Fund vstoupil na Burzu cenných papírů

SALUTEM FUND SICAV a. s., realitní investiční fond pro kvalifikované investory, je od 9. února 2021 obchodovaný na pražské Burze cenných papírů. Cílem vstupu fondu na burzu je navýšení tržní kapitalizace. Minimální …

ČSÚ: Na co se ptáme při Sčítání 2021

V nadcházejícím sčítání lidu, které začíná 27. března, se zjišťuje o polovinu méně údajů než před deseti lety. Statistici maximálně využili existující data z registrů a ptají se pouze na to, co není možné zjistit …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Nudíte se? Nekupujte si mývala, ani štěně

Poradna
Nudíte se? Kupte si medvídka mývala! Možná se touto radou Bohumila Hrabala teď řídí ten, komu covidová omezení sebrala oblíbené aktivity. Třeba se přidávají i rodiče s výchovným nápadem, že domácí mazlíček odvede pozornost dětí od počítače. Prostě to v době zákazů a karantén vypadá jako dobrý nápad, a navíc už vyzkoušený, vždyť podle statistik u nás žije kolem dvou milionů psů a 1,4 milionu koček. Co na to odborník?
Rolovat nahoru