Personální a organizační „rošády“ ve skupině ČSOB

S účinností od 1. května 2023 dojde ve skupině ČSOB ke sloučení agendy strategie a lidských zdrojů. Výkonným ředitelem útvaru Strategie & Lidské zdroje se stane Tomáš Jaroš, současný generální ředitel Patria Finance. Redakci FAEI.cz o tom informoval Patrik Madle, tiskový mluvčí skupiny.
Výkonným ředitelem útvaru Strategie & Lidské zdroje ve skupině ČSOB se stane Tomáš Jaroš, současný generální ředitel Patria Finance. Foto: ČSOB

Tomáš Jaroš pracuje ve skupině ČSOB na různých manažerských pozicích od roku 1999. V roce 2006 se stal výkonným ředitelem zodpovědným za oblast Obchodní a marketingové podpory. V roce 2012 pokračoval na pozici na pozici výkonného ředitele Spotřebního financování a od roku 2014 vedl útvar Designu služeb skupiny ČSOB. Od roku 2018 je šéfem Patria Finance.

„Nová pozice je pro mě velmi zajímavou výzvou. Skupina ČSOB je jedním z nejlepších zaměstnavatelů v České republice. Velice rád se budu podílet na jejím dlouhodobém směřování, ať již z pohledu tvorby strategických vizí, tak i budování silné firemní kultury,“ uvedl Jaroš k personální změně.

Součástí nového útvaru bude vedle HR agend i stávající útvar B-2 Strategie. Ondřej Vychodil, stávající výkonný ředitel útvaru Lidské zdroje skupiny ČSOB, bude od 1. května zodpovědný za vybrané strategické projekty a bude přímo podřízen generálnímu řediteli Alešovi Blažkovi.

Ondřej Vychodil nastoupil do ČSOB v roce 2006 na pozici ředitele Vztahů k investorům. Následně vedl útvary Komunikace, Strategie a rozvoj, v letech 2017 – 2019 Finance a od ledna 2020 Lidské zdroje skupiny ČSOB.

Petr Polášek působí ve skupině ČSOB od roku 2008, od roku 2019 jako manažer útvaru Strategie. Foto: ČSOB

Stávající šéf útvaru B-2 Strategie Petr Polášek se s platností od 1. dubna 2023 stane členem představenstva Patria investiční společnosti, kde doplní tým zaměřující se na obhospodařování nemovitostních fondů. Jeho jmenování podléhá schválení ČNB. „Nový generální ředitel Patria Finance bude oznámen do konce dubna,“ doplnil Patrik Madle.

Petr Polášek působí ve skupině ČSOB od roku 2008. Nejprve jako poradce managementu v týmu Strategie, v letech 2018 – 2019 jako specialista pro fúze a akvizice v týmu Patria Corporate Finance a od roku 2019 jako manažer útvaru Strategie.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB