Pět procent nabízí i Moneta, ale ne pro každého

Mezi pětiprocentní banky nově vstoupila Moneta Money Bank. Zvýšila maximální úrok u spořicího účtu na 5,1 procenta a zároveň zvedla i strop pro jeho využití na 500 tisíc korun. Dlužno podotknout, že například pro seniory s průměrným důchodem (od září to má být 17 500 korun, pozn. aut.) za nesplnitelných podmínek.
Mezi pětiprocentní banky nově vstoupila Moneta Money Bank. Jenže pro seniory s průměrným důchodem za nesplnitelných podmínek. Ilustrační foto: FAEI.cz

Jednou z nich je poslat na běžný účet každý měsíc minimálně 20 tisíc korun a druhou nejmíň pětkrát zaplatit kartou. To znamená mít část vkladu na běžném účtu se sazbou 0,01 procenta. Při nesplnění podmínek je úročení v tomto pásmu 3,5 procenta.

Plné kliček je i spoření mBank. Nabízí rovných pět procent pro dosavadní i nové klienty. Má však komplikované podmínky v tom, že i tady je třeba mít neúročený běžný účet. Úrok pět procent platí jen do 100 tisíc korun.

PSALI JSME:
Kdo spořitelům nabízí víc než pět procent?

Při překročení této hranice spadne úročení celého zůstatku, tedy i s částí do 100 tisíc na prakticky nulovou sazbu 0,01 procenta. Je však možné mít takových účtů osm. A uhlídat na nich, aby nepřesáhly 100 tisíc korun, což se při plném vytížení účtů připsáním úroků automaticky stane. Pro některé nátury napínavá hra.

A tak dál nejvíc, 5,5 procenta, dává UniCredit Bank, byť v rámci náborové akce jen novým klientům. Těm stávajícím musí stačit 2,5 procenta. Úrok se vztahuje na vklady do milionu korun a banka ho garantuje do konce června 2023.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Air Bank otočila, už ji zajímají i lidé s půl milionem

Pro manipulaci s úsporami je třeba peníze přesunout na neúročené konto, které banka automaticky zřizuje i s platební kartou VISA. Internetové bankovnictví je povinné.

Zcela bez podmínek a pásmových omezení tak zůstává na českém bankovním poli opuštěna Expobank se sazbou 4,61 procenta na běžném účtu, který je paradoxně absolutní jedničkou pro vyšší vklady.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Penzisté si na výhodné spoření u Monety mohou nechat zajít chuť. S průměrným důchodem na bonusové podmínky nedosáhnou

Zavřít reklamu ×
  1. Moneta je šílený zaměstnavatel a ještě horší poskytovatel služeb. Pamatuji se jak nutili lidi aby babičkám prodávali životní pojištění a nezdržovali se výměnou valut, protože za to nejsou body. Ta banka je morální spina

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace v eurozóně pravděpodobně za vrcholem

HICP inflace v eurozóně v listopadu poklesla z říjnových 10,6 procenta meziročně na rovných deset procent. Za tržním odhadem ve výši 10,4 procenta tak mírně zaostala. Zpomalení celkové inflace šlo hlavně na vrub …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB