Petr Špiřík, nový partner PwC Česká republika, povede týmy zaměřené na kyberbezpečnost

Personálie
Novým partnerem PwC Česká republika se od února 2023 stává Petr Špiřík. Odborník s téměř dvacetiletou praxí bude odpovědný za týmy poskytující služby z oblasti kybernetické bezpečnosti a ochrany dat, informovala poradenská firma v tiskové zprávě.
V oblasti kybernetické bezpečnosti se Petr Špiřík pohybuje téměř dvě dekády. Foto: PwC Česká republika

Podle Špiříka kybernetická bezpečnost a hrozby jako téma nabývají s pokrokem digitalizace celosvětové ekonomiky a společnosti na významu. „Útočníci se profesionalizují, adaptují, a pokud chceme mít jako obránci šanci, je třeba přijmout stejný přístup,“ tvrdí s tím, že nejde o „statickou disciplínu“.

Petr Špiřík povede týmy, které se zabývají oblastmi Cyber Security Strategy, Threat Managementu, Information Security Managementu a Resilience. Mezi nejčastěji poskytované služby těchto týmů patří stavba a provoz bezpečnostních center, prevence a řešení incidentů nebo příprava klientů na certifikace dle ISO 27001, 27701 nebo regulatorní požadavky jako ZKB či aktuálně NIS2 a DORA.

„Výrazným tématem je pro nás v současnosti pomoc klientům se zvyšováním jejich celkové odolnosti a resilience v klíčových oblastech bezpečnostní infrastruktury, jako je cloud nebo hybridní prostředí, řízení identit a cesta k zero trust strategii,“ upřesňuje Špiřík.

PSALI JSME:
„Firmy stále opakují chyby, kterými hackerům pomáhají,“ říká Tomáš Přibyl

Petr Špiřík vystudoval magisterský obor Computer security na University of Liverpool. Studium zakončil diplomovou prací na téma Application of Unmanned Aerial Vehicles in Cyber Operations a už v roce 2014 se zabýval propojením konceptu kybernetických útoků v kontextu dronů a bezpilotních letadel.

V oblasti kybernetické bezpečnosti se Petr pohybuje téměř dvě dekády, když působil ve společnostech jako IBM, Anect nebo Accenture. Do PwC poprvé nastoupil v roce 2015, nyní se po dvou letech vrací v rolích viceprezidenta pro informační bezpečnost a Chief Information Security Officer globální společnosti SUSE.

Postup na pozici partnera znamená v globální síti firem PwC přechod z role zaměstnance do úlohy spolumajitele firmy. Jsou to právě a pouze partneři, tedy aktivní členové vrcholného managementu, kteří dohromady s kolegy z dalších zemí střední a východní Evropy spoluvlastní regionální entitu a jejím prostřednictvím i jednotlivé firmy včetně české.

PSALI JSME:
Novou partnerkou PwC je Olga Řehořková

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Milan Duda povede marketing Bonami

Po více než šesti letech v CZC přechází Milan Duda do Bonami, aby zde převzal roli marketingového ředitele. Jak společnost sdělila redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz), k jeho klíčovým kompetencím …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB