Petra Jankovičová a Kateřina Hrubešová, dámský tandem ve vedení AKA

Na lednové mimořádné valné hromadě Asociace komunikačních agentur (AKA) byly zvoleny do vedení této profesní asociace dvě ženy. Prezidentkou byla zvolena Petra Jankovičová a výkonnou ředitelkou Kateřina Hrubešová. Tímto krokem završuje AKA personální změny ve vedení a je připravena na společenské a technické změny, které celý kreativní průmysl čekají v dalších letech.
Prezidentkou AKA byla zvolena Petra Jankovičová, na snímku. Foto: AKA

Obě manažerky mají za sebou rozmanitou a dlouholetou pracovní zkušenost v reklamním a mediálním průmyslu. Petra Jankovičová je spoluzakladatelkou a spolumajitelkou oceňované pražské agentury Triad, Kateřina Hrubešová se pohybuje v reklamním a mediálním prostředí více než 25 let, zastávala pozice v reklamních a mediálních agenturách i v neziskovém sektoru.

Jankovičová vedla agenturu Triad od jejího vzniku vedla deset let a z původně digitální agentury pomohla vybudovat full-servisovou agenturu zaměřenou na kreativu a strategii. Její řízení loni v dubnu předala Magdaléně Křížové v roli CEO a Petře Blažkové jako COO.

Výkonnou ředitelkou AKA byla zvolena Kateřina Hrubešová. Foto: AKA

V srpnu loňského roku se pak Jankovičová na čas postavila do čela marketingu start-upu Madmonq. Členkou prezidia AKA, Jankovičová už byla mezi lety 2020 a 2022, kdy se zaměřovala na etiku reklamy, udržitelnost a vztahy agentur s klienty.

Hrubešová je původní profesí je novinářka se zaměřením na digitál a trendy v komunikaci. Posledních 14 let vedla profesní asociaci Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR). Práce pro AKA je pro ni logickým vyvrcholením její profesní kariéry, kdy uplatní veškeré znalosti a manažerské zkušenosti z předchozích angažmá.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB