Pfizer je nejatraktivnější zaměstnavatel mezi farmaceutickými firmami

V letošním světovém průzkumu atraktivity zaměstnavatelů Randstad Employer Brand Research získala v České republice první místo v oboru farmacie a přírodní vědy společnost Pfizer. V České republice hodnotilo téměř pět tisíc respondentů celkem 150 firem, vždy patnáct největších v deseti oborech. Farmaceutická společnost Pfizer tak v očích veřejnosti překonala z hlediska atraktivity čtrnáct svých přímých konkurentů.
Pfizer je nejatraktivnější zaměstnavatel mezi farmaceutickými firmami. Ilustrační foto: FAEI.cz

O výsledku letošního ročníku rozhodlo v ČR celkem 4 774 respondentů obecné populace, nikoliv jen omezený počet specialistů. Respondenti hodnotili kromě samotné atraktivity, tedy nakolik by chtěli pro danou firmu pracovat, i několik kritérií motivace, rozhodujících při výběru zaměstnavatele, například pověst firmy, platové podmínky a benefity, možnost kariérního růstu a náplň práce, úroveň využívání nejnovějších technologií či spojení osobního a pracovního života.

„Umístění v tak prestižním žebříčku na prvním místě nás velice těší. Vnímáme to jako zhodnocení naší dlouhodobé práce se zaměstnanci. Snažíme se přinášet stále něco nového, například moderní benefity, lepší pracovní prostředí, vzdělávání, talentové programy, digitalizaci a mnoho dalšího. Ocenění pro nás znamená motivaci v této cestě pokračovat a dělat pracovní prostředí ještě atraktivnější,“ říká Pavel Sedláček, generální ředitel společnosti Pfizer v České republice.

„Věřím, že nám k prvnímu místu pomohlo také významné zjednodušování procesů, s kterým jsme začali v loňském roce a stále pokračujeme. Jako přední světová farmaceutická společnost se také stáváme čitelnějšími tím, že se soustředíme zejména na naši inovativní sekci, tedy na vývoj průlomových léků, které mění životy našich pacientů,“ dodává Lenka Kaška, ředitelka pro korporátní záležitosti společnosti Pfizer.

Celosvětově se letos mezinárodního průzkumu zúčastnilo více než 200 tisíc respondentů z 33 zemí světa, kteří hodnotili přes šest tisíc firem. V Česku letos průzkum proběhl již potřetí. Vedle zmiňovaného oboru patří mezi hodnocené zaměstnavatele v jednotlivých zemích vždy patnáct firem privátního sektoru s největším počtem zaměstnanců v sektorech IT&telco, business services, automotive, manufacturing, banking&insurance, FMCG, logistic&transport, energetic solutions, construction&facilities a retail, což je vždy dohromady 150 společností.

PSALI JSME:
Čeští zaměstnanci jsou spokojení, zaměstnavatelé hledají větší flexibilitu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Rekordní rok pro Shopsys. Po letech je firma v zisku

Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Je to údajně již popáté v řadě, kdy firma vykazuje meziroční růst …

KB Pojišťovna meziročně zvýšila zisk

Hospodářský výsledek KB Pojišťovny, která je součástí finanční skupiny Komerční banky, dosáhl za rok 2021 dle českých účetních standardů výše 654,1 milionu korun, informovala pojišťovna v tiskové zprávě. To je o 260 …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB