Platební instituce Roger hlásí nejúspěšnější rok v historii

Akciová společnost Platební instituce Roger (původně Investiční aukce s.r.o.) informovala, že rok 2019 byl pro ni tím nejúspěšnějším v historii firmy. Roger za šest let fungování dosáhl hranice profinancovaných faktur ve výši tří miliard.
Pro letošní rok Roger přijde s financováním zajištěným zásobami. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Roger se definuje jako nezávislá platforma na financování malých a středních podniků a poskytovatel tzv. supply chain financing ve střední Evropě. Firma podle nedávné tiskové zprávy v roce 2019 rostla 100% tempem. Za rok 2018 informovala, že dosáhla tržeb ve výši 8,9 milionu korun a čistého obratu za účetní období 10,7 mil. Kč. Aktiva firmy byly ve výši 22,9 mil. Kč, pasiva 21,6 milionu korun a z toho cizí zdroje a závazky představovaly 5,9 mil. Kč. Vloni firma vytvořila rezervní fond na všeobecná bankovní rizika, resp. pro vykrytí případných ztrát investorů, ve výši osmi milionů korun.

Za šest let fungování zkrátil Roger splatnost u více než padesáti tisíc faktur. Na aukčním portálu proběhlo vloni 10 174 aukcí, což je více než dvojnásobek oproti roku 2018. Průměrný vysoutěžený úrok byl 4,74 % p.a. Platformu aktuálně financuje 1046 investorů z řad bank, zahraničních i českých fondů a nezávislých fyzických osob.

„Invoice financing je služba, díky které si dodavatel může nechat významně zkrátit splatnost jím vystavených faktur pro zapojenou společnost. Nabízením Invoice financing si internetové obchody mohou rozšířit sortiment o portfolio menších dodavatelů, kteří často nabízejí netypické a zajímavé malosériové produkty, které konkurence nemá,“ popsal pro portál FAEI.cz službu šéf společnosti Adam Šoukal.

Pro letošní rok Roger plánuje nové integrace služeb do partnerských systémů a jako první v České republice přijde s financováním zajištěným zásobami. „To banky nenabízejí, protože nemají přehled, co se ve skladech nachází a kolik produkty stojí. My o nich díky integraci do skladového systému můžeme mít přehled. Budeme mít kontrolu nad množstvím i cenou zboží ve skladech, čímž snížíme riziko spojené s financováním zásob. Klienti tak budou mít prostředky ještě před samotným doručením zásilky odběrateli,“ vysvětlil Šoukal.

Se získáním strategického partnera uvedl Roger na trh automatizované financování malých a středních firem, a to díky technickému napojení na systémy pro elektronickou výměnu dokladů a další účetní a ERP systémy. Udělení licence PSD2 Českou národní bankou Platební instituce Roger očekává v prvním čtvrtletí letošního roku. Poté plánuje expanzi současného portfolia služeb do dalších zemí v rámci EU.

PSALI JSME:
Nezávislost na bankách. Podnikatelé a firmy sahají po alternativních způsobech financování

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Návrat Milana Janků mezi developery komplikují nové dluhy a insolvence

Analýza
O insolvenčním řízení se společností Geone Holešovice One, jejíhož jednatele, developera Milana Janků, u soudu zastupuje bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán, informoval v polovině loňského prosince portál FAEI.cz jako první. A doposud také jako jediné z tuzemských médií. Máme novinky a v příštích dnech přineseme další souvislosti.
Rolovat nahoru