Nejspolehlivěji proplácí faktury Dánové, Němci a Maďařizdroj: Pixabay.com

Platební morálka firem u nás je prý lepší než jinde v Evropě

Platební morálka firem v Česku byla loni ve srovnání s Evropou lepší. Tvrdí to poradenská společnost Bisnode ve své tiskové zprávě. V roce 2016 podle ní včas faktury zaplatilo 44,7 procenta tuzemských firem, zatímco v Evropě to bylo jen 39,1 procenta společností.

Nejspolehlivěji proplácí faktury Dánové, Němci a Maďaři. Naopak nejhorší platební morálku v Evropě vykazují rumunské a portugalské firmy. Studii, která porovnává platební informace z 18 evropských zemí, zveřejnila poradenská společnost Bisnode ve spolupráci se společností Dun & Bradstreet.

„Mezi lety 2014 a 2016 se v ČR zvýšil počet firem, které své faktury zaplatí včas z 38,2 procenta na 44,7 procenta. Zlepšující se platební morálku českých firem, která souvisí s konjunkturou tuzemské ekonomiky, sledujeme už od roku 2013,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Podle ní je platební morálka je důležitou informací o stavu firmy, a napovídá o její kondici. „Z vývoje platební morálky firem lze odhalit případné problémy ještě dříve, než skutečně nastanou,“ konstatuje.

(red)

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *